2020 yilning 16-iyun kuni birinchi marotaba Belarus ishlab chiqaruvchilarining virtual Made in Belarus #AgroFood ko'rgazmasi bo'lib o'tadi.
Ushbu interaktiv platforma Belorusiya tadbirkorlariga qishloq xo'jaligi va oziq-ovqat sohasidagi mahsulot va xizmatlarini namoyish etish imkoniyatini beradi. Shuningdek, O'zbekiston fermerlari va ishbilarmon doiralar uchun biznes takliflar bilan tanishish va onlayn tarzda muzokaralar o'tkazish imkoniyati mavjud.
Ushbu ko'rgazma doirasida Xalqaro agrar onlayn forumi o'tkazilishi kutilmoqda, unda qishloq xo'jaligi va tashqi savdo sohasidagi mavjud vaziyat muhokama qilinadi. Mazkur tadbirda MDH davlatlarining qator  davlat organlari, biznes birlashmalari va korxonalari vakillari ishtirok etadi.
Ta'kidlash joizki, 2018-2019 yillarda O'zbekiston va Belorussiya bir qator tadbirlarda, shu jumladan milliy ko'rgazmalar va O'zbekiston-Belorusiya biznes-forumlarida hamkorlik qilgan.
Qiziqish bildirgan tashkilot va korxonalarni ushbu ko'rgazmada ishtirok etishga taklif etamiz.
Ushbu tadbirda ishtirok etish bepul, majburiy ro'yxatdan o'tish 2020 yil 1 iyundan boshlab amalga oshiriladi.
To'liq ma'lumot veb-saytda: www.belinterexpo.by
Bog'lanish uchun mas'ul shaxs: Ekaterina Suprun, Belarusiya va MDH davlatlarida ko'rgazmalar tashkil etish bo'limining boshlig'i, tel .: +375 17 334 82 02, +375 44 509 12 08; elektron pochta: katerina@belinterexpo.by

Впервые Made in Belarus #AgroFood в формате онлайн
16 июня 2020 года, впервые пройдет виртуальная выставка белорусских производителей Made in Belarus #AgroFood.
Данная интерактивная площадка предоставит предпринимателям Белоруссии возможность представить свою продукцию и услуги в области сельского хозяйства и продуктов питания. Также для фермеров и деловых кругов Узбекистана есть возможность ознакомиться с деловыми предлоджениями и провести переговоры в онлайн-формате.
В рамках данной выставки ожидается проведение Международного аграрного онлайн-форума, где состоится обсуждение текущей ситуации в сельскохозяйственной и внешнеторговой сфере. В нем будут принимать участие представители государственных органов, бизнес ассоциаций и предприятий ряда стран СНГ.
Стоит отметить, что в 2018-2019 годах Узбекистан и Белоруссия сотрудничали в ряде мероприятий среди которых – национальные выставки и узбекско-белорусские бизнес-форумы.
Заинтересованных организаций и предприятий просим принять участие в данной выставке.
Участие на данном мероприятии бесплатное, с обязательной регистрацией, которая будет доступна с 1 июня 2020 года.