O‘zbekiston SSP delegatsiyasining Berlin SSP (IHK) vakillari bilan uchrashuvi bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 18 aprel kuni Oʻzbekiston SSP delegatsiyasi Oʻzbekistondagi Saksoniya iqtisodiyoti taʼlim markazi (BSW) loyihasi boʻyicha Berlinga (Germaniya) tashrifi doirasida Berlin Savdo-sanoat palatasi (IHK) vakillari bilan uchrashuv uchrashuv oʻtkazdi.
Uchrashuvdan koʻzlangan asosiy maqsad Berlin Savdo-sanoat palatasi faoliyati bilan yaqindan tanishish, dual taʼlim boʻyicha tajriba orttirish, hamkorlikni yoʻlga qoʻyish imkoniyatlarini koʻrib chiqishdan iborat.
Uchrashuvda germaniyalik hamkasblar Berlin Savdo-sanoat palatasi faoliyatining asosiy yoʻnalishlari, xususan, taʼlim, iqtisodiyot, siyosat, kommunikatsiyalar va marketing boʻyicha taqdimot o'tkazdi.
Ta'kidlash joizki, Berlin Savdo-sanoat palatasi shahardagi barcha tijorat korxonalari manfaatlarini ifodalaydi.
Uchrashuv yakunlari bo'yicha, Berlin Savdo-sanoat palatasi vakillari boshchiligidagi Germaniya ishbilarmon doiralarining Oʻzbekistonga tashrifini tashkil etish boʻyicha kelishuvga erishildi.

Состоялась встреча делегации ТПП Узбекистана с представителями ТПП Берлина (IHK)
18 апреля т.г., делегация ТПП Узбекистана провела встречу с представителями Торгово-промышленной палаты Берлина (IHK) в рамках визита в г.Берлин (Германия) по проекту ТПП и образовательного центра Саксонской экономики (BSW) в Узбекистане.
Основной целью встречи является ознакомление с деятельностью ТПП Берлина, приобретение опыта по вопросам дуального образования, а также рассмотрение возможностей установления сотрудничества.
В ходе встречи со стороны немецких коллег была проведена презентация по основным направлениям деятельности ТПП Берлина, в частности по образованию, экономике, политике, коммуникации и маркетингу.
Стоит отметить, что ТПП Берлина представляет интересы всех коммерческих предприятий Берлина.
По итогам встречи, достигнута договоренность об организации визита деловых кругов Германии во главе с представителями ТПП Берлина в Узбекистан.