Koreyada O‘zbekiston-Koreya biznes-forumi bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 11-12 sentyabr kunlari Tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov boshchiligidagi O‘zbekiston hukumat delegatsiyasining tashrifi doirasida O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasi tomonidan O‘zbekiston-Koreya biznes forumida ishtirok etish uchun o‘zbekistonlik tadbirkorlarning Koreyaga tashrifi tashkil etildi.
Mazkur forumdan ko‘zlangan maqsad ikki davlat o‘rtasidagi hamkorlikni kengaytirish, kelishuvlarni samarali amalga oshirish, savdo-iqtisodiy aloqalarni yanada rivojlantirishdan iborat.
Tadbirda O‘zbekiston Respublikasi bilan Koreya Respublikasi o‘rtasidagi strategik sheriklikni yanada faollashtirish, iqtisodiy aloqalarni mustahkamlash masalalari yuzasidan fikr almashildi, xususan, davlat idoralari va xususiy sektor o'rtasida yaqin hamkorlikni yo‘lga qo‘yish va yangi loyihalar va dasturlar amalga oshirish bo‘yicha tashabbuslar ilgari surildi.
Biznes-forum yakunlari boʻyicha ikki davlat tadbirkorlari oʻrtasida B2B formatidagi uchrashuvlar oʻtkazilib, toʻqimachilik, agrosanoat va ishlab chiqarish sohalarida hamkorlikni yoʻlga qoʻyish boʻyicha kelishuvlarga erishildi.

В Корее состоялся Узбекско-Корейский бизнес-форум
11-12 сентября т.г. Торгово-промышленной палатой Узбекистана организован визит узбекских предпринимателей в Корею для участия в Узбекско-Корейском бизнес-форуме, в рамках визита правительственной делегации Узбекистана во главе с министром иностранных дел Бахтиёром Саидовым.
Целью данного форума является расширение сотрудничества между двумя странами, эффективная реализация договоренностей, установление контактов для дальнейшего развития торгово-экономических отношений.
В ходе мероприятия состоялся обмен мнениями по вопросам дальнейшей активизации стратегического партнерства между Республикой Узбекистан и Республикой Корея, а также по вопросам укрепления экономических связей, в частности, были выдвинуты инициативы по налаживанию тесного сотрудничества и реализации новых проектов и программ между государственными ведомствами и частным сектором.
По итогам бизнес-форума состоялись В2В встречи между предприниматели двух стран и достигнуты договоренности о налаживании сотрудничества в текстильных, агропромышленных и производственных отраслях.