Toshkentda O‘zbekiston-Koreya biznes-forumi bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 13 sentabr kuni Toshkent shahrida O‘zbekiston-Koreya biznes-forumi bo‘lib o‘tdi. Tadbirda Koreyaning Kichik va o‘rta biznes uchun texnologiyalar va axborotni ilgari surish agentligi (TIPA) vitse-prezidenti boshchiligidagi 11 ta Koreya kompaniyasi ishtirok etdi.
Biznes-forumda Savdo-sanoat palatasi raisi maslahatchisi Saidkomil Saidnazirxonov hamda respublikamizning farmatsevtika, qishloq xo‘jaligi, qurilish kabi sohalarining 30 dan ortiq yirik tadbirkorlari ham ishtirok etdi.
Tadbir davomida Savdo-sanoat palatasi a'zolari va Koreyaning yetakchi korxonalari o'rtasida hamkorlikni rivojlantirish boʻyicha qator shartnomalar imzoladi. Shuningdek, biznes-forum doirasida Palata aʼzolari va Koreya ishbilarmon doiralari oʻrtasida B2B formatida uchrashuvlar boʻlib oʻtdi.

В Ташкенте состоялся Узбекско-Корейский бизнес форум
13 сентября текущего года в г.Ташкент состоялся Узбекско-Корейский бизнес форум. На мероприятии приняли участие 11 корейских компаний во главе с вице президентом Корейского агентства по продвижению технологий и информации для малого и среднего бизнеса (TIPA)
Также на бизнес-форуме принял участие советник Председателя Торгово-промышленной палаты Саидкомил Саидназирханов и свыше 30 крупных предпринимателей республики в фармацевтической, аграрной и строительной сферах.
В ходе мероприятия члены Торгово-промышленной палаты подписали ряд соглашений по развитию сотрудничества с ведущими корейскими предприятиями. Также в рамках бизнес-форума состоялись встречи в формате B2B между членами Палаты и деловыми кругами Кореи.