O‘sh shahrida “Janubiy Ekspo-2023” xalqaro ko‘rgazma-yarmarkasi o'z ishini boshladi
2023-yilning 18-20-sentabr kunlari Qirg‘iziston Respublikasining O‘sh shahrida “Janubiy Ekspo-2023” navbatdagi Xalqaro universal ko‘rgazma-yarmarkasi bo‘lib o‘tmoqda, unda O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasi vakillari boshchiligidagi delegatsiya ishtirok etmoqda.
“Janubiy Ekspo-2023” xalqaro universal ko‘rgazma-yarmarkasi har yili o‘tkaziladigan tadbir bo‘lib, u turli mamlakatlar tadbirkorlarini birlashtiradi hamda muloqot va hamkorlik uchun ajoyib platforma hisoblanadi.
Ko'rgazmaning ochilish marosimida O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasi raisining o‘rinbosari Jamshed Urakov so‘zga chiqdi. Ta’kidlash joizki, ko‘rgazmada O‘zbekiston sanoatining turli sohalariga oid 40 dan ortiq kompaniyalarning stendlari o‘rin olgan.

В Оше стартовала Международная выставка-ярмарка «Юг Экспо-2023»
18-20 сентября 2023 года в Кыргызской Республике в г. Ош проходит очередная Международная универсальная выставка-ярмарка «Юг Экспо-2023», в которой принимает участие делегация Узбекистана во главе с представителями Торгово-промышленной палаты.
Международная универсальная выставка-ярмарка «Юг Экспо-2023» является ежегодным мероприятием, которое объединяет предпринимателей с разных стран и является отличной платформой для коммуникации и налаживая сотрудничества.
На церемонии открытия с речью выступил заместитель председателя Торгово-промышленной палаты Узбекистана Жамшед Ураков. Стоит отметить, что на выставке представлены стенды более 40 компаний из различных секторов узбекской промышленности.