Qirg‘iziston Vazirlar Mahkamasi raisining birinchi o‘rinbosari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Qirg‘iziston Respublikasiga tashrif doirasida O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasi raisi o‘rinbosari Jamshed Urakov va Qirg‘iziston Vazirlar Mahkamasi raisining birinchi o‘rinbosari Adilbek Qosimaliyev o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv davomida ikki davlat o‘rtasidagi savdo-iqtisodiy munosabatlarni kengaytirish masalalari hamda ikki davlat o‘rtasidagi tovar ayirboshlash hajmini oshirish bo‘yicha strategik qadamlar muhokama qilindi.
Uchrashuv yakunlari bo‘yicha ikki davlat o‘rtasidagi hamkorlikni yanada rivojlantirish bo‘yicha kelishuvga erishildi.

Состоялась встреча с первым заместителем председателя Кабинета министров Кыргызстана
В рамках визита в Кыргызскую Республику состоялась встреча между заместителем председателя Торгово-промышленной палаты Узбекистана Жамшедом Ураковым и первым заместителем председателя Кабинета министров Кыргызстана Адылбеком Касымалиевым.
В ходе встречи были обсуждены вопросы касательно улучшения торгово-экономических отношений и стратегических шагов для увеличения товарооборота между двумя государствами.
По итогам встречи достигнута договоренность о дальнейшем развитии сотрудничества между двумя государствами.