Turkiya Respublikasi delegatsiya a’zolari bilan uchrashuv
30-oktyabr kuni O'zbekiston Savdo-sanoat palatasida Turkiya Respublikasi Oziq-ovqat, qishloq xo‘jaligi va chorvachilik sanoatchilari uyushmasi boshqaruv kengashi raisi T.F.Koja boshchiligidagi delegatsiya a'zolari bilan uchrashuv bo'lib o'tdi.
Yurtimizga tashrifdan asosiy maqsad O‘zbekiston va Turkiyaning Aydin viloyati o‘rtasidagi savdo-iqtisodiy hamda investitsiyaviy hamkorlikni rivojlantirish, xususan O‘zbekistonning qishloq xo‘jaligi va oziq-ovqat sanoatidagi salohiyati bilan tanishib, qo‘shma loyihalarni amalga oshirish bo‘yicha kelishuvlarga erishishdan iborat.
Raisning birinchi o'rinbosari Islom Jasimov delegatsiya a’zolariga mamlakatimizga tashrifi va O‘zbekiston tadbirkorlari bilan hamkorlikka qiziqish bildirgani uchun minnatdorlik bildirdi hamda Savdo-sanoat palatasi ikki davlat oʻrtasidagi hamkorlikni rivojlantirishda ko'mak berishga tayyor ekanligini ta’kidladi.

Встреча с членами делегации Турецкой Республики
30 октября в ТПП Узбекистана состоялась встреча с членами делегации Турецкой Республики  во главе с председателем правления Союза пищевой, сельскохозяйственной и животноводческой промышленности Т.Ф.Коджой.
Основной целью визита в нашу страну является развитие торгово-экономического и инвестиционного сотрудничества между Узбекистаном и Турецкой провинции Айдын, в частности, ознакомление с потенциалом Узбекистана в сфере сельского хозяйства и пищевой промышленности, а также достижение договоренностей по реализации совместных проектов.
Первый заместитель председателя Ислам Жасимов поблагодарил членов делегации за визит в нашу страну и заинтересованность в сотрудничестве с узбекскими предпринимателями и отметил, что Торгово-промышленная палата готова оказать помощь в развитии сотрудничества между двумя странами.