Turkiya-Xitoy o‘rtasidagi hamkorlikni rivojlantirish va qo‘llab-quvvatlash uyushmasi bilan uchrashuv
Joriy yil 1-noyabr kuni Turkiya-Xitoy o‘rtasidagi hamkorlikni rivojlantirish va qo‘llab-quvvatlash uyushmasi boshqaruv kengashi raisi Ixsan Besher bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Muloqot davomida o‘zaro manfaatli hamkorlikning istiqbollari, jumladan, elektron tijorat sohasida hamkorlik, oziq-ovqat, quritilgan meva-sabzavot, tayyor to‘qimachilik mahsulotlari eksporti hajmini oshirish imkoniyatlari muhokama etildi.
Shuningdek, Raisning birinchi o‘rinbosari Islom Jasimov mehmonlarni Savdo-sanoat palatasi faoliyati, mamlakatimizda xususiy sektorni faol rivojlantirish va uning rolini oshirish borasida amalga oshirilayotgan yangiliklar bilan tanishdilar.
Uchrashuv yakunida ikki tomon o‘rtasida samarali hamkorlik yo‘lga qo‘yilishi mamlakatlarimiz uchun birday manfaatli ekanligi ta’kidlandi.

Состоялось встреча с Ассоциацией развития и поддержки сотрудничества Турции и Китая
1 ноября т.г. состоялась встреча с председателем правления Ассоциации развития и поддержки турецко-китайского сотрудничества Ихсаном Бешером.
В ходе диалога были обсуждены перспективы взаимовыгодного сотрудничества, возможности увеличения объемов экспорта продуктов питания, сухофруктов и овощей, готовой текстильной продукции.
Также Первый заместитель председателя Ислам Жасимов ознакомил гостей с деятельностью Торгово-промышленной палаты, а также активным развитием частного сектора в нашей стране.
В завершение встречи было отмечено, что эффективное сотрудничество между двумя сторонами является взаимовыгодным для наших стран.