Korfez savdo palatasi bilan hamkorlik memorandumi imzolandi
O’zbekiston Savdo-sanoat palatasi va Turkiya Respublikasi Korfez savdo palatasi vakillari o'rtasida uchrashuv bo'lib o'tdi.
Uchrashuv davomida Turkiya Respublikasidan temir mahsulotlarini yetkazib berish muhokama qilish jarayonida raisning birinchi oʻrinbosari Islom Jasimov mamlakatimiz sanoat yo'nalishlariga investitsiya kiritish hamda O'zbekistondan Turkiyaga qishloq xo'jaligi mahsulotlarini yetkazib berish taklifini ilgari surdi.
Shuningdek, muloqotda ishtirok etgan delegatsiya vakillari oʻzlarining qiziqtirgan savollariga ham javob olishdi.
Uchrashuv yakunlari bo'yicha Turkiya Respublikasi Korfez savdo palatasi va  Savdo-sanoat palatasi Toshkent shahar boshqarmasi o'rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi.

Подписан меморандум о сотрудничестве с Торговой палатой Кёрфез
Состоялась встреча представителей Торгово-промышленной палаты Узбекистана и Торговой палаты Кёрфез Турецкой Республики.
В ходе обсуждения вопросов поставок металлопродукции из Турецкой Республики, первый заместитель председателя Ислам Жасимов выдвинул предложение инвестировать в промышленные отрасли нашей страны и поставлять сельскохозяйственную продукцию из Узбекистана в Турцию.
Также представители делегации, принявшие участие в диалоге, получили ответы на свои вопросы.
По итогам встречи подписан меморандум о сотрудничестве между Торговой палатой Кёрфез Турецкой Республики и Ташкентским городским управлением Торгово-промышленной палаты.
В последующие годы решено организовать визит делегации бизнесменов Республики Узбекистан в город Кёрфез.