Chen Yun boshchiligidagi delegatsiya vakillari bilan uchrashuv o'tkazildi
Joriy yilning 15-noyabr kuni O'zbekiston Savdo-sanoat palatasida Ninsya-Xuey avtonom rayoni Xalq siyosiy maslahatlashuv kengashi raisi Chen Yun boshchiligidagi delegatsiya vakillari bilan uchrashuv bo'lib o'tdi.
Uchrashuv davomida qishloq xo'jaligi sohasidagi hamkorlikni kengaytirish masalalari,  O‘zbekiston va Xitoy ishbilarmon doiralari o‘rtasida to‘g‘ridan-to‘g‘ri mustahkam aloqalarni o‘rnatish va xorijiy investitsiyalarni jalb qilish borasida muzokaralar olib borildi hamda ikki tashkilotning faoliyati tanishtirildi.
Suhbat yakunida Savdo-sanoat palatasi rais o'rinbosari v.b Umid Safarov O'zbekiston-Xitoy hamkorlik doirasini kengaytirish va ikkala davlat o'rtasidagi tadbirkorlik, import-eksport masalalarida yanada mustahkam aloqa o'rnatishda hamfikr ekanini bildirib o'tdi.

Состоялась встреча с представителями делегации Китая
15 ноября текущего года в Торгово-промышленной палате Узбекистана состоялась встреча с представителями делегации во главе с председателем Народного политического консультативного совета Нинься-Хуэй автономского района Чэнь Юнем.
В ходе встречи были обсуждены вопросы расширения сотрудничества в сфере сельского хозяйства, установления прочных прямых связей между деловыми кругами Узбекистана и Китая и привлечения иностранных инвестиций, а также была представлена деятельность двух организаций.
В завершение встречи и.о. заместителя председателя Торгово-промышленной палаты Умид Сафаров отметил, что нужно расширять сферу сотрудничества между Узбекистаном и Китаем и установить более прочные связи между двумя странами в вопросах предпринимательства, импорта-экпорта и торговли.