СППда Ўзбекистонда биогазли мосламалар қўлланилишини рағбатлантиришга бағишланган давра суҳбати ўтказилади
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2015 йил 5 майдаги ПҚ-2343 сонли Қарори билан тасдиқланган «2015-2019 йилларда иқтисодиёт тармоқлари ва ижтимоий соҳада энергия сарфини қисқартириш, энергияни тежайдиган технологияларни жорий этиш бўйича чора-тадбирлар дастури»га мувофиқ, 2016 йилнинг 14 декабрь куни ССП биносида «Ўзбекистонда биогаз энергетикасини ривожлантириш истиқболлари» мавзуида давра суҳбатининг ўтказилиши режалаштирилган.
Тадбирни ўтказишдан мақсад иқтисодиёт тармоқлари ва ижтимоий соҳада биогаз энергетикасининг жорий ҳолати ва янада ривожлантириш истиқболларини муҳокама қилиш, шунингдек, ушбу секторнинг ривожланиши ҳамда саноат ва иқтисодиётнинг бошқа тармоқларида кенг қўлланишига тўсқинлик қилаётган муаммоларни ҳал этиш бўйича тегишли таклифларни тайёрлашдан иборат.
Шу муносабат билан, Сизни мазкур давра суҳбатида иштирок этишга таклиф қиламиз.
Мулоқот учун: ССП Тадбиркорлик ва бизнесни ривожлантириш истиқболлари бўлимининг етакчи мутахассиси Элбек Шомуратов. Тел: (8-371) 150-91-67; Е: e.shomuratov@chamber.uz).
Тадбир дастури
2016 йил 14 декабрь                           Жой: ССП Катта конференция зали
Вақт
Тадбир
Вакиллар
09:30 – 10:00
Иштирокчиларни рўйхатга олиш
10:00 – 10:10
Тадбирни очиш нутқи:
Алишер Шайхов, ССП раиси
10:10 – 10:30
Ўзбекистон Республикасида биогаз энергетикасининг жорий ҳолати ва уни ривожлантириш истиқболлари
Ўзбекистон Республикаси Фанлар Академияси вакили
10:30 – 10:50
Ўзбекистонда биогазли мосламаларни ривожлантириш, оммалаштириш ва қўллаш соҳасида амалга оширилаётган лойиҳалар

Круглый стол на тему: «Перспективы развития биогазовой энергетики в Узбекистане»
В соответствии с «Программой мер по сокращению энергоемкости, внедрению энергосберегающих технологий в отраслях экономики и социальной сфере на 2015-2019 годы», утвержденной постановлением Президента Республики Узбекистан от 5 мая 2015 года №ПП-2343, планируется проведение круглого стола на тему: «Перспективы развития биогазовой энергетики в Узбекистане» 14 декабря 2016г. в здании ТПП.
Целью проведения мероприятия является обсуждение текущего состояния и перспектив дальнейшего развития биогазовой энергетики
в отраслях экономики и социальной сфере, а также подготовка соответствующих предложений по решению проблем, препятствующих развитию данного сектора и широкому использованию в промышленности и других секторах экономики.
В этой связи приглашаем Вас принять участие на данном круглом столе.
Контактное лицо: ведущий специалист Отдела перспектив развития предпринимательства и бизнеса ТПП Эльбек Шомуратов, Тел: (8-371) 150-91-67; Е: e.shomuratov@chamber.uz).
14 декабря 2016г. Место: Большой конференц зал ТПП
Время |
Мероприятие |
Представители |
---|---|---|
09:30 – 10:00 |
10:00 – 10:10 |
Приветственная речь: Алишер Шайхов, председатель ТПП |
10:10 – 10:30 |
Текущее состояние и перспективы развития биогазовой энергетики |
Представитель Академии наук Республики Узбекистан |
10:30 – 10:50 |
Проекты, реализуемые в области развития и популяризации и использования биогазовых установок в Узбекистане |