«Таълим ва Мутахассислик» 16-чи Ҳалкаро кўргазмасига таклиф қиламиз
2017 йилнинг 30-31 Март ва 1-апрел кунлари Ёшлар Ижод Саройида Ўзбекистон Савдо-саноат палатаси, Ўзбекистон Республикаси Олий ва ўрта махсус таълим Вазирлиги ва Ўзбекистон Республикаси “Камолот” ёшлар ижтимоий харакати, «Expocontact» компанияси ўн олтинчи халқаро «Таълим ва Мутахассислик» кўргазмасини ташкил килади.
Кўргазманинг асосий мақсади Ўзбекистон Республикаси ва ҳорижий мамлакатлар ўқув юртларида, замонавий методикалар асосида таълим беришлари билан таништириш, ўзаро тажриба алмашишга кўмаклашиш, шунингдек ёшларга ва кенг оммага ўзларини қизиқтирган мутахасислиги буйича билим олишлари учун, ўқув юртларини танлашга ёрдам бериш.
Кўргазманинг вазифалари:
- Ўзбекистон Республикаси ва ҳорижий мамлакатлар ўқув юртларида қайси мутахасисликлар бўйича таълим олишнинг имкониятлари борлиги хақида маълумот бериш;
- Ёшларда мутахасислик танлашга қизиқтириш уйғотиш ва шу соҳада таълим олишга жалб этиш;
- Иккинчи касб-хунар ўрганиш ёки ўз касби бўйича малакасини ошириш истагида бўлган шахсларга таълим олиш учун ўқув юртини топишга ёрдам бериш;
- Ўқув юртларини жихозлаш учун ишлаб чиқарилган, техник воситалар, ўқув-методологик адабиётлар, мебел-жихозлар ва компьютерлаштиришнинг энг охириги ютуқлари билан таништириш.
Кўргазманинг асосий йуналишлари:
- Олий ўқув юртлари;
- Ўрта махсус таълим муассасалари;
- Ўқув марказлари;
- Малакани ошириш институтлари;
- Хусусий мактаблар, тил марказлари;
Кўргазманинг ёрдамчи йўналишлари:
- Таълим муассасалари учун дастурлар;
- Таълимдаги информацион технолгиялар;
- Ўқув қўлланмалар;
- Ўқув мебели ва канцелярия жихозлари;
- Спорт жихозлари.
Кўргазмага ташриф буюрувчилар – мактаб, коледж ва лицей ўқувчилари, абитуриентлар, талабалар, уларнинг ота-оналари, ўқув муассасаларининг вакиллари, шуниндек барча қизиқувчилар.
Ккўргазма ўтказилиш даврида мамлакатимизнинг 35 дан отиқ институт ва университетлари, 40 дан зиёд ўқув марказлари, ҳамда Европа, Осиё, Латвия, Россия ва бир қанча бошқа мамлакат университетлари иштрок этди. « Таълим ва Мутахассислик » кўргазмасига умумий хисобда 30.000 дан ортиқ одам ташриф буюрди. Ташриф буюрганларнинг асосий қисми 14-25 ёшдаги ёшлар бўлди.
Иштирок этиш шартлари:
Кўргазмада иштирок этишни истагини билдирган жисмоний ва юридик шахслар, ташкилотчининг номига белгиланган шаклдаги аризани жўнатиб, шартнома тузади.
Стенднинг минимал хажми 9 кв.м., учта девор, 1стол, 2 стул, 1 урна, 220B қувватдаги электр тармоғи, 2та чирок, фриз ёзуви, каталог (иштирокчилар хақида маълумот), иштрокчилар учун 2 та бейджик (рухсатнома).
Кўргазма якунида иштрокчилари фахрий ёрлиқ билан тақдирланадилар.
Мурожат учун телефон.: +99871 256-35-13, 256-36-14
Факс: +99871 256-36-13
Е-mail: ssp-expocontact@mail.ru
Халқаро кўргазмада иштрокингиз – бу ўзингизнинг махсус факультет ва бўлимларингизни таништириш, у ёки бу таьлим олиш шаклининг авзалликларини намоён қилиш имкони! Сизларни кўргазмада иштрок этишга таклиф этамиз.

Приглашаем на 16-ую Международную Выставку «Образование и Карьера»
30-31 марта по 1 апреля 2017 года во Дворце творчества молодежи Торгово-промышленная палата Республики Узбекистан, Министерство высшего и среднего специального образования Республики Узбекистан, Общественное Движение Молодежи «Камолот», ООО «Expocontact» организуют XVI международную выставку «Образование и Карьера».
Основной целью выставки является ознакомление с современными методами обучения в Республике Узбекистан и зарубежных стран и обмен опытом между ними, а также оказание содействия молодежи и широким слоям населения в выборе учебных заведений по интересующих их специальностям.
- Информирование молодежи о возможностях получения профессионального образования в местных и зарубежных учебных заведениях;
- заинтересовать молодёжь в выборе профессии и привлечь их для получения образования по данной специальности;
- оказание содействия в поиске учебных заведений, лицам желающим приобрести вторую профессию, а также желающим повысить свою квалификацию;
- ознакомление с последними достижениями системы образования: технических средств обучения, учебно-методической литературы, мебели и оборудования, обучающих компьютерных систем и программ.
- Высшие учебные заведения;
- Учреждения среднего профессионального образования;
- Учебные центры
- Институты повышения квалификации;
- Частные школы, языковые центры;
- Программное обеспечение для образовательных учреждений;
- Информационные технологии в образовании;
- Учебные пособия;
- Учебная мебель и канцелярские принадлежности;
- Спортинвентарь.
За годы выставки приняло участие более 35 ВУЗов, 40 учебных центров Республики Узбекистан, а также учебные заведения Европы, Азии, Латвии, России и других стран. Общее число посетителей выставки «Образование и Карьера» превысило 30.000 человек. Основными посетителями выставки являются молодые люди в возрасте от 14 до 25 лет.
Учреждение, желающее принять участие на выставке, направляет в адрес Организатора заполненную по установленной форме заявку и заключает договор.
Минимальная выставочная площадь составляет 9 кв.м.
Включает: стеновые панели по периметру, 1 стол, 2 стула, 1 корзина для мусора, 2 спот-светильника, 1 источник эл. питания 220В, фризовая надпись, ковровое покрытие по всей площади стенда, информация об участнике в каталоге, 2 бейдж-пропуска для участника.
По итогам выставки участники будут награждаться дипломами.
Контактный тел.: +99871 256-35-13 Факс: +99871 256-36-13
e-mail: ssp-expocontact@mail.ru
Skype: ssp-expocontact
Тел.: моб. +99893 387 64 46
Участие в международной выставке – это возможность наглядно продемонстрировать специализированные факультеты и отделения, преимущества той или иной формы обучения!