"Андижон вилоятида хотин-қизларни иш билан таъминлаш, улар ўртасида тадбиркорликни ривожлантириш тизимини янада такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида"
Вазирлар Маҳкамасининг "Андижон вилоятида хотин-қизларни иш билан таъминлаш, улар ўртасида тадбиркорликни ривожлантириш тизимини янада такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида"ги қарори қабул қилинди.
Қарорда:
- 2019 йилда Андижон вилоятида ишсиз хотин-қизларнинг бандлигини таъминлаш бўйича чора-тадбирлар дастури;
- 2019 йилда Андижон вилоятида ишсиз хотин-қизларнинг бандлигини таъминлаш бўйича йўналишлар кесимидаги тақсимот ва манзилли рўйхат;
- Андижон вилоятида 2019 йил давомида бандлик дастури асосида хотин-қизлар учун яратиладиган қўшимча иш ўринларининг йўналишлари бўйича тақсимоти тасдиқланди.
Шунингдек, қарорга асосан Ўзбекистон Хотин-қизлар қўмитаси, Андижон вилояти ҳокимлиги, “Ўзпахтасаноат” АЖ, “Ўзтўқимачиликсаноат” уюшмаси зиммасига соҳага оид вазифалар юкланди.

"O мерах по дальнейшему совершенствованию системы занятости женщин и развитию предпринимательства среди женщин в Андижанской области"
Кабинет Министров принял постановление "O мерах по дальнейшему совершенствованию системы занятости женщин и развитию предпринимательства среди женщин в Андижанской области".
В постановлении:
- Программа мероприятий по трудоустройству безработных женщин в Андижанской области на 2019 год;
- Распределение и адресные списки по трудоустройству безработных женщин в Андижанской области в 2019 году;
- Утверждено распределение дополнительных рабочих мест для женщин на основе Программы занятости в Андижанской области на 2019 год.
Также, согласно решению, Комитету женщин Узбекистана, Хакимияту Андижанской области, АО «Узпахтасаноат» и «Узтекскпром» возложены конкретные задачи.