18-22 ноябрь кунлари Республика саноат ярмаркаси ва кооперация биржаси ўтказилади.
Республикамизда импорт ўрнини босувчи ва экспортбоп маҳсулотларни ишлаб чиқаришни янада кенгайтириш, иқтисодиётнинг турли тармоқлари ва кичик бизнес субъектлари ўртасида саноат кооперациясини жадал ривожлантириш, ҳудудларнинг саноат салоҳиятини янада кенгайтириш мақсадида 2019 йил 18-22 ноябрь кунлари Тошкент шаҳридаги “Ўзэкспомарказ” Акционерлик жамиятининг кўргазмалар павильонида Республика саноат ярмаркаси ва кооперация биржаси бўлиб ўтади.
Республика саноат ярмаркасини ўтказиш мобайнида саноат тармоқлари ва кичик бизнес субъектлари республикамизда ишлаб чиқарилаётган ва ўзлаштириш йўлга қўйилган илгари импорт қилинаётган маҳаллий маҳсулотларни харид қилиш ҳамда тармоқ хўжалик бирлашмалари, йирик саноат корхоналари ва Устав жамғармасида 50% дан ортиқ давлат улушига эга бўлган корхона ва ташкилотларга маҳсулотлар, бутловчи қисмлар, материаллар ва хом-ашёларни етказиб бериш бўйича хўжалик шартномалари тузиш имкониятга эга бўладилар.
Республика саноат ярмаркаси тўғрисида қўшимча маълумот олиш учун Ўзбекистон Савдо-саноат палатасининг Экспортга кўмаклашиш бошқармасига +99878 150-60-06 телефон рақамига мурожаат қилиш мумкин.
Барча маҳаллий тадбиркорлик субъектларини мазкур Республика саноат ярмаркасида фаол иштирок этишга таклиф этиб қоламиз.

18-22 ноября проводится Республиканская промышленная ярмарка и кооперационная биржа.
В целях расширения производства импортозамещающей и экспортоориентированной продукции, развития промышленной кооперации между отраслями экономики и предприятиями малого бизнеса, а также расширения промышленного потенциала регионов в период 18-22 ноября 2019 года в выставочных павильонах АО «Узэкспоцентр» состоится Республиканская промышленная ярмарка и кооперационная биржа.
В рамках проведения Республиканской промышленной ярмарки для предприятий отраслей промышленности и субъектов малого бизнеса предоставляется возможность приобретения ранее импортируемой продукции, освоенной в республике, а также заключения хозяйственных договор с отраслевыми хозяйственными объединениями, крупными промышленными предприятиями, а также предприятиями и организациями с государственной долей в Уставном фонде более 50% на поставку готовой продукции, материалов, комплектующих и сырья.
Для получения дополнительной информации о Республиканской промышленной ярмарке и кооперационной бирже необходимо обращаться в Управление по содействию экспорту Торгово-промышленной палаты Узбекистана по телефону +99878 150-60-06.
Приглашаем всех местных субъектов предпринимательства к активному участию в работе Республиканской промышленной ярмарки и кооперационной биржи!