Савдо-саноат палатасида Шри-Ланканинг Ўзбекистон Республикасидаги элчиси билан учрашув бўлиб ўтди
Жорий йилнинг 22 апрель куни Ўзбекистон Савдо-саноат палатаси раисининг биринчи ўринбосари И.Жасимов Савдо-саноат палатасида Шри-Ланка Демократик-Социалистик Республикасининг Фавқулодда ва мухтор элчиси М. Ламаванса билан учрашди.
Учрашув давомида томонлар савдо-иқтисодий йўналишдаги ҳамкорлик масалаларини муҳокама қилдилар. Шунингдек, Ўзбекистон ва Шри-Ланка ишбилармон доиралари ўртасидаги ҳамкорлик масаласи муҳокама қилинди.
Элчи Шри-Ланканинг Ўзбекистон билан икки томонлама алоқаларини, айниқса халқларимизнинг дўстона муносабатлари ўтган асрнинг 60-йилларида ривожланиб келганлигини таъкидлади.

В Торгово-промышленной палате прошла встреча с Послом Шри-Ланки в Республике Узбекистан
22 апреля текущего года в Торгово-промышленной палате прошла встреча первого заместителя Председателя Торгово-промышленной палаты Узбекистана И.Жасимова с Чрезвычайным и Полномочным Послом Демократической Социалистической Республики Шри-Ланка М.Ламаванса.
В ходе встречи стороны обсудили вопросы сотрудничества в торгово-экономическом направлении. Также обсуждался вопрос сотрудничества деловых кругов Узбекистана и Шри-Ланки.
Посол отметил двусторонние связи Шри-Ланки с Узбекистаном, и особо подчеркнул тот факт, что дружеские отношения наших народов получили свое развитие еще в 60-х годах прошлого столетия.