TOBB ETÜ TASHKENT кириш имтиҳонлари
Жорий йилнинг 21 август куни Ўзбекистон Савдо-саноат палатаси ва Туркия Республикасининг Ўзбекистондаги элчихонаси ҳамкорлигида "Пахтакор" стадионида Туркия иқтисодиёт ва технология университетининг Тошкент филиалига кириш имтиҳонлари ўтказилди.
Имтиҳонга Ўзбекистон Савдо-саноат палатаси раиси, Туркия иқтисодиёт ва технология университети Тошкент филиали ректори A.Икрамов, шунингдек, Туркиянинг ТОВВ ЕТÜ университети профессорлари ташриф буюрди.
Эслатиб ўтамиз, Туркия мамлакатимизнинг етакчи савдо шерикларидан биридир. Сўнгги йилларда қулай сармоя ва ишбилармонлик муҳити натижасида турк тадбиркорлари Ўзбекистонда ўз фаолиятини янада кенгайтирдилар.
Бу ўқув йилида 900 га яқин абитуриент қуйидаги 4 та йўналишда ўқиш бўйича ҳужжатларни топширди:
• электрон тижорат ва технологияларни бошқариш;
• халқаро бизнес ва тадбиркорлик;
• Aрхитектура ва дизайн;
• ички архитектура.
Имтиҳонлар иккита фан бўйича ўтказилди: инглиз тили ва математика.
2021-2022 ўқув йилида 30 нафар энг иқтидорли абитуриент грант асосида ўқишга қабул қилиниши алоҳида эътиборга лойиқ.
Таъкидлаш жоизки, ТОВВ ЕТÜ ТASHKENT университети икки томонлама таълим тизимига асосланган бизнес ва тадбиркорлик соҳасидаги мутахассисларни тайёрлайди. Туркия Иқтисодиёт ва Технология Университетида ўқув йили 3 семестрдан иборат.
Туркия иқтисодиёт ва технология университетининг Тошкент филиалида имтиҳон топширган абитуриентларга муваффақият тилаймиз.

Вступительные экзамены в TOBB ETÜ TASHKENT
21 августа текущего года, при сотрудничестве Торгов-промышленной палаты Узбекистана и Посольства Турецкой Республики в Узбекистане на стадионе «Пахтакор» прошли вступительные экзамены в Ташкентский филиал Университета экономики и технологии Турции.
На экзамене приняли участие Председатель Торгово-промышленной палаты Узбекистана, Ректор Ташкентского филиала Университета экономики и технологии Турции А.Икрамов, а также профессора Университета TOBB ETÜ в Турции.
Напомним, что Турция является одним из ведущих торговых партнёров нашей страны. За последние годы в результате благоприятного инвестиционного и делового климата, турецкие предприниматели ещё больше расширили свою деятельность в Узбекистане.
В этом учебном году документы для поступления сдали около 900 абитуриентов по 4 направлениям, таким как:
- электронная коммерция и управление технологиями;
- международный бизнес и предпринимательство;
- архитектура и дизайн;
- архитектура интерьера.
Экзамены прошли по двум предметам: английский язык и математика.
Особого внимания требует тот факт, что на 2021-2022 учебный год 30 самых одарённых абитуриента получат гранты.
Стоит отметить, что Университет TOBB ETÜ TASHKENT готовит специалистов по направлению бизнеса и предпринимательства на основе системы дуального образования. Академический год в Университете экономики и технологии Турции состоит из 3 семестров.
Абитуриентам, сдавшим экзамены в Ташкентский филиал Университета экономики и технологии Турции, желаем успехов.