Ўзбекистон Савдо-саноат палатаси раисининг ўринбосари  “AP Holding” вакили билан учрашди
2021 йил 15 сентябрь куни Савдо-Саноат палатасида Ўзбекистон Республикаси Савдо-саноат палатаси раисининг ўринбосари Ф. Усманов ва Ўзбекистон-Латвия Ишбилармонлар Кенгаши аъзоси, AP Holding вакили A. Пиатроу ўртасида учрашув бўлиб ўтди.
Тадбир давомида ўзбек томонидан Ўзбекистон ва Латвия ўртасидаги савдо-иқтисодий ҳамкорликни ривожлантириш ва мустаҳкамлаш, шунингдек, Ўзбекистон Республикаси Савдо-саноат палатаси фаолияти тўғрисида маълумотлар бериб ўтилди.
Шунингдек, ишбилармонлар кенгаши доирасида Латвия ва Ўзбекистон ўртасидаги икки томонлама ҳамкорлик масалалари муҳокама қилинди. Шу билан бирга, томонлар мамлакатларимиз ўртасидаги товар айирбошлаш ҳажмини ошириш, шунингдек, озиқ -овқат маҳсулотларини импорт ва экспорт қилиш зарурлигига эътибор қаратилди.
Учрашув якунида томонлар режалаштирилган қўшма тадбирлар ва икки мамлакат ишбилармон доиралари делегацияларининг ўзаро ташрифларини фаоллаштириш ва ишбилармонлик тадбирларини ташкил этиш зарурлиги ҳақида фикр алмашдилар.

Состоялась встреча заместителя Председателя ТПП Узбекистана с представителем компании “AP Holding”
15 сентября 2021 года в Торгово-промышленной палате Республики Узбекистан прошла встреча заместителя председателя Торгово-промышленной палаты Республики Узбекистан Ф.Усманова с членом Узбекско-Латвийского Делового Совета, представителем компании “AP Holding” А.Пиатроу.
В ходе встречи узбекской стороной была представлена информация о возможностях потенциального развития и укрепления торгово-экономического сотрудничества между Узбекистаном и Латвией, а также о деятельности Торгово-промышленной палаты Республики Узбекистан.
Также были обсуждены вопросы двухстороннего сотрудничества между Латвией и Узбекистаном в рамках Делового Совета. Вместе с тем стороны акцентировали внимание на необходимость увеличения товарооборота между нашими странами, а также импорта и экспорта продовольственных товаров.
В завершении встречи, стороны обменялись мнениями о планируемых совместных мероприятиях и необходимости активизации взаимных визитов делегаций деловых кругов двух стран и организации деловых мероприятий.