“Truetzschler Nonwovens билан бизнеснинг янги имкониятлари” мавзусида семинар бўлиб ўтди.
Жорий йилнинг 7 апрель куни “Wyndham Tashkent” меҳмонхонасида “Truezschler” GmbH & CO.KG & Trützschler Nonwovens & Man-Made Fibers” GmbH компанияси томонидан Ўзбекистон Савдо-саноат палатаси билан ҳамкорликда “Truetzschler Nonwovens билан бизнеснинг янги имкониятлари” мавзусида семинар бўлиб ўтди.
Ушбу семинарда Савдо-саноат палатаси, бир қатор тижорат банклари, тўқимачилик ва нотўқимачилик маҳсулотлари ишлаб чиқарувчилар, экспортерлар вакилларидан иборат 70 нафардан ортиқ  иштирокчилар қатнашдилар.
Тадбирдан кўзланган асосий мақсад республикамизда пхата хома-шёсини чуқур қайта ишлаш асосида юқори қўшимча қийматга эга тайёр маҳсулотларни ишлаб чиқаришни йўлга қўйиш ва шу орқали маҳаллий тадбиркорлик субъектларининг экспорт салоҳиятини оширишдан иборатдир.
Тадбирда “Truezschler” компаниясининг раҳбарлари ва экспертлари сўзга чиқиб барча ташриф буюрганлар учун компаниянинг нотўқима матоларни ишлаб чиқариш борасидаги фаолияти тўғрисида батафсил маълумот бериб ўтдилар. Шунингдек, семинарда “Truezschler” компанияси остида чиқарилаётган турли қувватга эга замонавий ускуналар асосида тайёр маҳсулотларни ишлаб чиқариш имкониятлари ҳамда бу лойиҳаларни амалга оширишнинг молиявий ва экспорт нуқтаи-назардан жозибадорлиги тўғрисида тақдимотлар қилишди.
Маълумот учун: “Trützschler Nonwovens & Man-Made Fibers” GmbH дунёдаги етакчи нотўқима материалларни ишлаб чиқариш ускуналарини ишлаб чиқаришга ихтисослашган компания ҳисобланиб, ушбу ускунлар ёрдамида  болалар ва катталар учун нам ва қуруқ салфеткалар, аёллар учун косметик ва гигиеник воситалар каби 40 дан ортиқ экспортбоп тайёр маҳсулотлар ишлаб чиқарилиш имкониятга эга.
2016 йилдан бери “Truezschler Group SE” тўқимачилик лойиҳалари ташаббускори бўлган тижорат банклари билан биргаликда умумий қиймати 800 миллион евродан ортиқ бўлган 70 дан ортиқ тўқимачилик соҳаси бўйича лойиҳаларни амалга оширди.
Семинарга ташриф буюрган иштирокчилар энг сўнгги замонавий нотўқима материаллардан чуқур қайта ишланган маҳсулотларни ишлаб чиқаришда юқори даражадаги автоматлаштирилган технологиялар, шунингдек, тайёр маҳсулотларнинг кенг ассортиментини яратиш имкониятлари тўғрисида батафсил маълумотларга эга бўлдилар.

Прошел семинар на тему: «Новые возможности для бизнеса с "Truetzschler Nonwovens"
На семинаре приняли участие более 70 участников, в том числе представители Торгово-промышленной палаты, ряда коммерческих банков, производители текстильной и нетекстильной продукции, экспортеры.
Основной целью мероприятия является запуск в стране производства готовой продукции с высокой добавленной стоимостью на основе глубокой переработки хлопка-сырца, что позволит повысить экспортный потенциал местных предприятий.
На мероприятии руководители и специалисты Truezschler подробно рассказали о деятельности компании в сфере производства нетканых материалов. В рамках семинара также были представлены презентации о возможности производства готовой продукции на базе современного оборудования различной мощности производства Truezschler, а также о финансовой и экспортной привлекательности данных проектов.
Для справки: “Truezschler” GmbH & CO.KG & Trützschler Nonwovens & Man-Made Fibers” GmbH — ведущий мировой изготовитель оборудования для производства нетканого оборудования, выпускающий более 40 экспортоориентированных готовых изделий, таких как влажные и сухие салфетки для детей и взрослых, косметика и средства гигиены для женщин.
С 2016 года Truezschler Group SE реализовала более 70 текстильных проектов на сумму более 800 млн евро в сотрудничестве с коммерческими банками, являющимися инициаторами текстильных проектов.
Участники семинара были ознакомлены информацией о высоком уровне технологий автоматизации производства изделий глубокой переработки из новейших современных нетканых материалов, а также о возможности создания широкого ассортимента готовой продукции.