Ўзбекистон компаниялари "Ўзбекистон-юксалаётган юлдуз: буюк Ипак йўли бўйлаб янги имкониятлар" шиори остидаги "Австрия Марказий Осиёни боғлайди"йирик иқтисодий анжуманига таклиф етилади
Тошкентда 1-йил 3-июндан 2022-июнгача Австрия ва Ўзбекистон компаниялари учун енг йирик иқтисодий тармоқ конференцияси - "Ўзбекистон-кўтарилаётган юлдуз: буюк Ипак йўли бўйлаб янги имкониятлар" шиори остида "Австрия Марказий Осиёни боғлайди"анжумани бўлиб ўтади.
Анжуман инвестиция ва ташқи савдо вазирлиги, Ўзбекистон савдо-саноат палатаси, Ўзбекистон Республикасининг Австриядаги елчихонаси, Австрия Federal иқтисодий палатаси, Австриянинг Марказий Осиё бўйича савдо миссияси, шунингдек, республикамизга жалб қилинган бошқа идора ва идоралар томонидан ташкил етилмоқда.
"Австрия Марказий Осиёни боғлайди" да қўшни минтақалардан (Марказий Осиё ва Жанубий Осиё, Россия, Туркия, Украина ва бошқалар) 100 дан ортиқ Австрия компаниялари иштирок етиши режалаштирилган.), тадбирларнинг турли сессияларида Ўзбекистонда иқтисодий салоҳият, инвестиция имкониятлари, Қонунчилик, фискал сиёсат ва бизнес юритишнинг бошқа муҳим жиҳатлари ҳақида маълумотлар берилади.
Ушбу тадбирнинг асосий мақсади Ўзбекистон ва Австрия ўртасида сармоявий ва савдо-иқтисодий ҳамкорликни ривожлантириш, икки мамлакат ишбилармон доиралари ўртасида тўғридан-тўғри алоқаларни ўрнатиш, янги инвестиция ва експорт шартномаларини тузиш, шунингдек истиқболли савдо шерикларини излаётган Австрия хўжалик юритувчи субъектларини жалб қилишдир.
Конференция арафасида 30 йил 31-2022 Май кунлари Австрия Республикасининг навбатдаги бизнес миссиясининг ташрифи бўлиб ўтади, у "Г2Б" ва "Б2Б" форматида Ўзбекистон вазирликлари ва идоралари ва маҳаллий компаниялар билан музокаралар олиб боради, шунингдек Австрия Республикасининг навбатдаги бизнес миссиясининг ташрифи бўлиб ўтади. ўзбек експорт маҳсулотлари ишлаб чиқарувчиларининг ишлаб чиқариш объектлари.
Анжуман Hilton Tashkent Cитй меҳмонхонасида бўлиб ўтади.
Шу муносабат билан Ўзбекистоннинг барча компанияларини 2 йил 31-Май куни соат 13:00 дан 18:00 гача Б2Б учрашувларида ҳамда 2022 июн куни "Austria Connect Central Асиа" да фаол иштирок етишга таклиф етамиз.
Бўлажак конференсияда иштирок етиш, Австрия делегацияси таркиби ва Австрия компаниялари билан "Б2Б" учрашувларини ташкил етиш ҳақида батафсил маълумот олиш учун Ўзбекистон савдо палатасига мурожаат қилинг.

Компании Узбекистана приглашаются на крупнейшую экономическую конференцию «Austria Connect Central Asia» под лозунгом «Узбекистан - восходящая звезда: новые возможности вдоль Великого шелкового пути»
В период с 1 по 3 июня 2022 года в Ташкенте пройдет крупнейшая экономическая нетворкинг-конференция для компаний Австрии и Узбекистана – «Austria Connect Central Asia» под лозунгом «Узбекистан - восходящая звезда: новые возможности вдоль Великого шелкового пути».
Организаторами конференции являются Министерство инвестиций и внешней торговли, Торгово-промышленная палата Узбекистана, Посольство Республики Узбекистан в Австрии, Федеральная экономическая палата Австрии, Торговое представительство Австрии по Центральной Азии, а также другие причастные агентства и ведомства нашей республики.
Планируется участие в «Austria Connect Central Asia» более 100 австрийских компаний из сопредельных регионов (стран Центральной Азии и Южной Азии, России, Турции, Украины и др.), которым в ходе различных сессий мероприятий будет представлена информация об экономическом потенциале, инвестиционных возможностях, законодательстве, фискальной политике и других важнейших аспектах ведения бизнеса в Узбекистане.
Главной целью данного мероприятия является развитие инвестиционного и торгово-экономического сотрудничества между Узбекистаном и Австрией, установление прямых контактов между деловыми кругами двух стран, заключение новых инвестиционных и экспортных соглашений, а также привлечение австрийских экономических субъектов, находящихся в поиске перспективных торговых партнеров.
В преддверии конференции, 30-31 мая 2022г. состоится визит очередной бизнес миссии Австрийской Республики, которая проведет переговоры в формате «G2B» и «B2B» с министерствами и ведомствами Узбекистана и отечественными компаниями, а также посещение производственных мощностей узбекских производителей экспортной продукции.
Конференция пройдет в гостинице «Hilton Tashkent City».
В этой связи, приглашаем все компании Узбекистана принять активное участие в B2B встречах 31 мая с 13:00 по 18:00, а также в «Austria Connect Central Asia» 2 июня 2022 года.
Для получения более подробной информации об участии в работе предстоящей конференции, составе австрийской делегации и организации «В2В» встреч с компаниями Австрии просим связаться с ТПП Узбекистана.