ССП раиси ва “Wah-Nobel-Group” компанияси бош директори ўртасида учрашув бўлиб ўтди
II Тошкент халқаро инвестиция форуми доирасида Ўзбекистон Савдо-саноат палатаси раиси ва Wah-Nobel-Group компанияси бош директори Шираз Улла-Чоудри ўртасида учрашув бўлиб ўтди.
Wah-Nobel-Group саноат кимёвий моддалари, ацетатлар ва яшил энергия фаолиятига ихтисослашган компаниялар гуруҳи ҳисобланади.
Учрашувда хорижий томон Ўзбекистоннинг кимё маҳсулотлари учун хом-ашё ишлаб чиқарувчи корхоналари билан савдо-иқтисодий ҳамкорликни йўлга қўйишга қизиқиш билдирди.
Учрашув якунида Покистонга кимё маҳсулотларини экспорт қилиш механизмини йўлга қўйиш мақсадида Ўзбекистон корхоналарига хорижий инвестицияларни жалб қилиш имкониятларини кўриб чиқиш бўйича келишувга эришилди.

Состоялась встреча Председателя ТПП с Генеральным директором компании Wah-Nobel-Group
В рамках II Ташкентского Международного инвестиционного форума состоялась встреча Председателя Торгово-промышленной палаты Узбекистана с Генеральным директором компании Wah-Nobel-Group Шираз Улла-Чоудри.
Компания Wah-Nobel-Group является одной из групп компаний, специализирующаяся на производстве промышленных химикатов, ацетатов, а также проводит деятельность по экологически чистой энергии.
В ходе встречи иностранной стороной была озвучена просьба в в установлении торгово-экономического сотрудничества с предприятиями Узбекистана, производящих  сырье для химических продуктов.
По итогам встречи, была достигнута договоренность о рассмотрении возможностей в привлечении иностранных инвестиций в предприятия Узбекистана, с целью налаживания механизма экспорта химических продукций в Пакистан.