Ўзбекистон-Австрия ҳамкорлиги мустаҳкамланмоқда
Шу йилнинг 2 ноябрь куни Савдо-саноат палатасида Австрия Федерал палатасининг Савдони ривожлантириш агентлиги бош директори ўринбосари Астрид Фиксл-Пуммер билан учрашув бўлиб ўтди.
Учрашувдан кўзланган асосий мақсад, кўп қиррали ҳамкорликни кенгайтириш, Ўзбекистон ва Австрия ишбилармон доиралари ўртасида тўғридан-тўғри мустаҳкам алоқаларни ўрнатиш ҳамда икки ташкилотнинг фаолияти билан таништиришдан иборат бўлди.
Суҳбат давомида икки давлат палаталари фаолияти тўғрисида маълумот алмашилиб, уларнинг ўхшаш томонлари қайд этилди.
Бундан ташқари, Ўзбекистон ва Австрия ишбилармон доиралари ўртасида сармоявий, савдо-иқтисодий ҳамкорликни янада ривожлантириш бўйича келишувга эришилди.
Шунингдек, Австриянинг Ўзбекистондаги элчихонаси 2024 йилда савдо ваколатхонасини очишни режалаштираётгани айтиб ўтилди.

Укрепляется сотрудничество между Узбекистаном и Австрией
2 ноября т.г. в ТПП состоялась встреча с заместителем генерального директора Агентства продвижения торговли Федеральной палаты Австрии Астрид Фиксл-Пуммер.
Основной целью этой встречи было расширение многопланового сотрудничества, установление прочных прямых связей между деловыми кругами Узбекистана и Австрии, ознакомление с деятельностью двух организаций.
В ходе встречи стороны обменялись информацией о деятельности палат двух стран, где было отмечено их сходство. Кроме того, достигнута договоренность о дальнейшем развитии инвестиционного и торгово-экономического сотрудничества между узбекскими и австрийскими деловыми кругами.
Также было отмечено, что посольство Австрии в Узбекистане планирует открыть торговое представительство в 2024 году.