Ўзбекистон ва Туркия ишбилармон доира вакиллари ўртасида давра суҳбати
Жорий йилнинг 2 ноябрь куни Тошкентда Ўзбекистон ва Туркия ишбилармон доира вакиллари ўртасида давра суҳбати бўлиб ўтди.
Тадбир Туркия металл буюмлар ҳунармандлари федерацияси раиси Меҳмет Геч бошчилигидаги делегациянинг юртимизга ташрифи доирасида ўтказилди.
Туркия металл буюмлар ҳунармандлари федерацияси таркибида республика бўйлаб рўйхатга олинган 278 та касб-ҳунар палаталари билан 180 мингдан ортиқ савдогар ва ҳунармандлар мавжуд.
Давра суҳбатида Ўзбекистон Савдо-саноат палатаси раисининг биринчи ўринбосари Ислом Жасимов, Ўзбекистон Республикаси "Ҳунарманд" уюшмаси раиси Улуғбек Абдуллаев ҳамда икки давлатнинг 50 дан ортиқ тадбиркорлари иштирок этди.
Мазкур учрашувдан мақсад ўзаро ҳамкорлик алоқларини янада ривожлантириш ва кенгайтиришдан иборат бўлиб, тадбир якунида “Б2Б” форматидаги икки томонлама музокаралар бўлиб ўтди.

Круглый стол между представителями деловых кругов Узбекистана и Турции
2 ноября т.г. в Ташкенте состоялся круглый стол между представителями деловых кругов Узбекистана и Турции.
Мероприятие состоялось в рамках визита делегации во главе с председателем Федерации мастеров по металлу Турции Мехметом Гечем.
В Федерации мастеров по металлу Турции по всей стране зарегистрировано более 180 000 торговцев и ремесленников, имеющих 278 профессиональных палат.
В работе круглого стола приняли участие первый заместитель председателя Торгово-промышленной палаты Узбекистана Ислам Жасимов, председатель ассоциации «Хунарманд» Республики Узбекистан Улугбек Абдуллаев, а также более 50 бизнесменов двух стран.
Целью данной встречи является дальнейшее развитие и расширение отношений взаимного сотрудничества. По итогам мероприятия были проведены двусторонние переговоры в формате «Б2Б».