Ўзбекистон Савдо-саноат палатасида Туркия давлатининг ТÜМСИАД ташкилоти вакиллари билан учрашув ўтказилди.
TÜMSIAD 2005 йил Истанбулда ташкил этилган бўлиб, тадбиркорлик субъектлари уюшмаси ҳисобланади. Туркиянинг 81 та провинсиясида ўз бўлинмаларига эга. Хорижий давлатлар билан ҳудудий ҳамкорликни ривожлантириш, хусусан экспорт ва инвестиция лойиҳаларини амалга оширишга кўмак беради.
Учрашувда озиқ-овқат саноати бўйича музокаралар бўлиб ўтди. Хусусан, сут ва сут маҳсулотлари, чой, зайтун ва қаҳва етиштириш борасида таклиф ва мулоҳазалар тингланди.
Учрашув якунида Ўзбекистон Савдо-саноат палатаси раисининг биринчи ўринбосари Ислом Жасимов илгари сурилган фикр-мулоҳазаларни инобатга олган ҳолда, кейинги йилда бизнес-форум ташкил этиб ҳамда Б2Б форматида соҳаларига мос келувчи компаниялар билан таништириш таклифини берди.

Встреча с представителями организации TÜMSIAD Турецкого государства
В Торгово-промышленной палате Узбекистана состоялась встреча с представителями организации TÜMSIAD Турции.
TÜMSIAD была основана в Стамбуле в 2005 году и представляет собой ассоциацию субъектов предпринимательства. Имеет свои филиалы в 81 провинции Турции. Поддерживает развитие регионального сотрудничества с зарубежными странами, в частности, реализацию экспортных и инвестиционных проектов.
На встрече были обсуждены вопросы пищевой промышленности, в частности, были высказаны предложения и мнения относительно потребления  молока и молочных продуктов, выращивания чая, оливок и кофе.
В завершение встречи Первый заместитель председателя Торгово-промышленной палаты Узбекистана Ислам Жасимов выступил с предложением организовать в следующем году бизнес-форум и двусторонние встречи в формате B2B.