Корея-Ўзбекистон бизнес уюшмаси вакиллари билан учрашув
Ўзбекистон Савдо-саноат палатасининг раис ўринбосари в.в.б Умидбек Сафаров ва Корея-Ўзбекистон бизнес уюшмаси вакиллари билан учрашув бўлиб ўтди.
Учрашув давомида Ўзбекистон ва Корея ўртасидаги савдо-иқтисодий ва сармоявий ҳамкорликни ривожлантириш, ҳамкорликнинг истиқболли тармоқлари, бизнес-миссия, кўргазма ва ярмаркалар, бизнес-форумлар ташкил этиш ҳамда бошқа масалалар муҳокама қилинди.
Учрашув якунида томонлар яқин келажакда икки ташкилот ўртасида меморандум имзолаш орқали ҳамкорликни мустаҳкамлашга келишиб олдилар.

Состоялась встреча врио заместителя председателя ТПП Узбекистана Умидбека Сафарова с представителями Корейско-Узбекской бизнес-ассоциации.
В ходе встречи были обсуждены вопросы развития инвестиционного и торгово-экономического сотрудничества между Узбекистаном и Кореей, перспективные направления дальнейшего сотрудничества, организации совместных выставок и бизнес-форумов.
По итогам встречи стороны договорились укрепить сотрудничество путем подписания меморандума между двумя организациями в ближайшее время.