Prezidentlar O‘zbekiston va Qirg‘iziston sanoat mahsulotlari ko‘rgazmasi bilan tanishdi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev va Qirg‘iziston Respublikasi Prezidenti Almazbek Atamboyev «O‘zekspomarkaz»da tashkil etilgan O‘zbekiston va Qirg‘iziston sanoat mahsulotlari ko‘rgazmasi bilan tanishdi.
Ko‘rgazmada mamlakatlarimiz so‘nggi yillarda iqtisodiyot sohasida erishgan yutuqlar, sanoatning turli tarmoqlarida faoliyat yuritayotgan kompaniyalar mahsulotlari, ilmiy-ishlab chiqarish markazlarining innovatsion loyiha va ishlanmalari namoyish etilmoqda.
Prezidentlar ekspozitsiya bilan tanishar ekan, mamlakatlarimiz o‘rtasidagi ko‘p qirrali hamkorlikni yanada rivojlantirishda bunday ko‘rgazmalar muhim ahamiyatga ega ekanini qayd etdilar. Ikki mamlakat iqtisodiyot tarmoqlari o‘rtasida hamkorlikning mustahkamlanishi ishlab chiqarish jarayoni takomillashishi va mahsulotlarning yanada ommaviylashishiga xizmat qilishini ta’kidladilar.

Президенты ознакомились с выставкой промышленной продукции Узбекистана и Кыргызстана
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев и Президент Кыргызской Республики Алмазбек Атамбаев ознакомились с выставкой промышленной продукции Узбекистана и Кыргызстана.
Выставка стала демонстрацией достигнутых нашими странами в последние годы успехов в сфере экономики. Здесь представлены продукция компаний, осуществляющих деятельность в различных отраслях промышленности, инновационные проекты и разработки научно-производственных центров.
Президенты, знакомясь с экспозицией, отметили, что подобные выставки имеют важное значение в дальнейшем развитии многопланового сотрудничества между нашими странами, подчеркнули, что укрепление взаимосвязей послужит совершенствованию производственного процесса и дальнейшему продвижению продукции.