“Ta'lim va mutaxassislik” 20-xalqaro ko'rgazmasiga taklif etamiz!
2019 yilning 28-30 mart kunlariga qadar Yoshlar ijod saroyida Toshkent shahri, 27 mart kuni Andijon shahri va 1 aprel kuni Samarqand shaharlarida “Ta'lim va mutaxassislik” 20-xalqaro ko'rgazmasi bo'lib o'tishi rejalashtrilmoqda. Mazkur ko'rgazma O'zbekiston Respublikasi Savdo-sanoat palatasi ko'magida tashkil etiladi.
Respublika aholisini, birinchi navbatda, yoshlarni oliy o'quv yurtlari hamda oliy ma'lumotga ega bo'lish imkoniyatlari, kasbga yo'naltirish va ish bilan ta'minlash masalalari ko'rgazmaning asosiy maqsadlaridan biri hisoblanadi.
Mazkur ko'rgazma ikki qismdan iborat:
Ko'rgazmaning birinchi “Ta'lim” yo'nalishida - O'zbekiston va xorijiy oliy o'quv yurtlari va ta'lim muassasalari, tillar kurslari va ijodiy markazlar haqida ma'lumotlar o'rin olgan;
Ikkinchi, “Mutaxassislik” yo'nalishida - Respublikaning ish bilan ta'minlash markazlari, ishga qabul qilish agentliklari O'zbekiston mehnat bozorlarida bo'sh ish o'rinlari to'g'risidagi ma'lumotlar namoyish etiladi.
“Ta'lim va mutaxassislik” ko'rgazmasi O'zbekistonda 2005 yildan buyon o'tkazib kelinаdi. 2011 yildan buyon bu ko'rgazma bir yilda ikki marotaba tashkil etib kelinadi.
Ko'rgazma haqida qo'shimcha ma'lumotlarni qo'yidagi havola www.edufair.uz hamda 71 256 35 13 raqamlari orqali olishingiz mumkin.

Приглашаем на выставку «Образование и Карьера».
С 28 по 30 марта 2019 года во Дворце творчества молодежи планируется проведение 20-ой Международной выставки «Образование и Карьера» во Дворце творчества молодежи в городе Ташкент в период 28-30 марта, 27 марта в городе Андижан и 1 апреля в городе Самарканд традиционно организуемой при поддержке Торгово-промышленной палаты Республики Узбекистан.
Целью данной выставки является информирование населения республики, первую очередь, молодежи о возможности получения высшего образования, профессиональной ориентации и трудоустройства.
Выстовочная экспозиция формируется двумя разделами:
1. Раздел «Образование», в котором основными экспонентами являются узбекские и иностранные ВУЗы и образовательные учреждения, языковые и творческие центры;
2. Раздел «Карьера», в котором активное участие принимают Центры занятости населения республики, кадровые агентства, предлагающие посетителям выставки широкую информацию об имеющихся вакансиях на рынке труда Узбекистана.
Выставка «Образование и Карьера» проводится в Узбекистане с 2005 года, начиная с 2011 года, выставочное мероприятие организуется дважды в год. Также данное выставочное мероприятие является самым посещаемым среди проводимых в стране выставок.
Для дополнительной информации можете ознакомиться по данной ссылке: www.edufair.uz или по номеру 71 256 35 13.