O'zbekiston-Turkiya kooperatsiya birjasiga taklif etamiz.
Turkiyaning Tashqi iqtisodiy aloqalar kengashi raisi boshchiligida ishbilarmonlar delegatsiyasining O'zbekistonga tashrifi munosabati bilan  2019 yil 15 aprel kuni soat 14-00 da Toshkent shahrida (“Wyndham Tashkent” mehmonxonasining “Silk Road” zalida) ikki davlat tadbirkorlari o'rtasida Kooperatsiya birjasi o'tkazilishi rejalashtirilmoqda.
Mazkur tadbirda Turkiyaning turli tarmoqlarida faoliyat olib boruvchi 35 nafardan ortiq kompaniyalar vakillari O'zbekiston tadbirkorlari bilan qishloq xo'jaligi, oziq-ovqat sohalarida turli asbob-uskunalar yetkazib berish, qurilish, muhandislik va loyihalash ishlari, to'qimachilik, oziq-ovqat, qurilish materiallari sanoati, turizm, tibbiyot, bank-moliya, axborot texnologiyalari sohalarida o'zaro hamkorlik qilishni muhokama etishlari ko'zda tutilgan.
Shu munosabat bilan Turkiya ishbilarmonlari bilan hamkorlik qilish istagida bo'lgan mahalliy tadbirkorlik sub'ektlari Koopersion birjada ishtirok etish bo'yicha takliflarini (Korxona nomi, ishtirok etuvchi xodimning ismi-sharifi, faoliyat yo'nalishi, aloqa uchun telefon raqami) 2019 yil 13 aprel soat 14-00 ga qadar Palataning Eksportga ko'maklashish boshqarmasi j.nosirov@chamber.uz elektron manziliga yuborishlarini so'raymiz.
Mazkur tadbirda ishtirok etish O'zbekiston Savdo-sanoat palatasida oldindan ro'yxatga olish orqali amalga oshiriladi.
Qo'shimcha ma'lumotlar uchun Eksport boshqarmasining mas'ul xodimi J.Nosirovga (+99897 715-12-08) murojaat qilishingizni so'raymiz.

О предстоящей кооперационной бирже деловых кругов Турецкой Республики и Республики Узбекистан.
В рамках визита председателя Совета по внешнеэкономическим связям Турции в Республику Узбекистан 15 апреля 2019г. в 14-00 часов в г.Ташкенте (гостиница Wyndham Tashkent) планируется проведение кооперационной биржи между деловыми кругами Турецкой Республики и Республики Узбекистан.
На мероприятии примут участие более 35 представителей деловых кругов Турции, осуществляющих деятельность в сфере сельскохозяйственного машиностроения, пищевых технологий и оборудования, строительной индустрии и проектирования, туризма, медицины, банковско-финансового сектора, пищевой, текстильной отрасли, производства строительных материалов, информационных технологий.
В ходе мероприятия намечается обсуждение возможностей установления деловых контактов между предпринимателями Турции и Узбекистана в торгово-экономической и инвестиционной сферах.
Субъектов предпринимательства, желающих принять участие в работе кооперационной биржи, просим не позднее 13 апреля 2019г. 14-00ч. направить свои предложения (название компании, Ф.И.О. сотрудника, сферы деятельности, контактные телефоны) в Управление по содействию экспорту ТПП Насирову Ж. по электронной почте j.nosirov@chamber.uz.