​O'zbekiston Prezidentining Belarusga tashrifiga doir
O'zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoev Belarus Respublikasi Prezidenti Aleksandr Lukashenkoning taklifiga binoan 2019 yil 31 iyul – 1 avgust kunlari rasmiy tashrif bilan ushbu mamlakatda bo'ladi.
Minsk shahrida oliy darajadagi O'zbekiston – Belarus muloqotining davomi sifatida siyosiy, savdo-iqtisodiy, investitsiyaviy, madaniy-gumanitar va boshqa sohalardagi ikki tomonlama hamkorlikning holati va istiqbollarini, shuningdek, mintaqaviy va xalqaro ahamiyatga molik dolzarb masalalarni muhokama qilish rejalashtirilgan.
Prezidentlar O'zbekiston milliy sanoat ko'rgazmasi va Belarus yuqori texnologiyalar parki bilan tanishadilar.
Muzokaralar yakunida Prezidentlarning Qo'shma bayonoti imzolanishi hamda O'zbekiston – Belarus ko'p qirrali sherikligini, jumladan, investitsiyalar, ishlab chiqarish, ilmiy-texnik kooperatsiya sohalaridagi hamkorlikni kengaytirishga, hududlar o'rtasida to'g'ridan-to'g'ri aloqalar o'rnatishga mustahkam asos yaratadigan salmoqli hujjatlar to'plami qabul qilinishi kutilmoqda.

О визите Президента Узбекистана в Беларусь
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев по приглашению Президента Республики Беларусь Александра Лукашенко 31 июля – 1 августа 2019 года посетит эту страну с официальным визитом.
В продолжение узбекско-беларусского диалога на высшем уровне в городе Минске планируется обсудить состояние и перспективы двустороннего сотрудничества в политической, торгово-экономической, инвестиционной, культурно-гуманитарной и других областях, а также актуальные вопросы региональной и международной повестки.
Президенты посетят Национальную промышленную выставку Узбекистана и Парк высоких технологий Беларуси.
По итогам переговоров ожидается подписание Совместного заявления глав государств и принятие весомого пакета документов, которые станут прочной основой для расширения и укрепления узбекско-беларусского многопланового партнерства, в том числе в области инвестиций, производственной и научно-технической кооперации, установления прямых связей между регионами.