GM Tayland kompaniyasi Chevrolet Trailblazer partiyasini O'zbekistonga jo'natdi
GM Tailand oktyabr oyi oxirida O'zbekistonga Chevrolet Trailblazer avtomobili jo'natdi, deya xabar beradi kompaniya sayti. "O'zavtosanoat" da "spot" so'roviga ko'ra, bu so'zning tom ma'noda import qilish masalasi emas, balki GM Taylandga O'zbekiston uchun avtomobillar to'plangani haqida javob berildi.
Trailblazer yaqin oylarda O'zbekistonda sotuvga chiqariladi. Ushbu dastur Tailandda GM zavodi uchun minglab qo'shimcha yillik ishlab chiqarishni taqdim etadi.
"Biz Trailblazer O'zbekistonda turli xil yo'l sharoitlari mustahkam va ishonchli, ammo ayni paytda qulay, to'liq g'ildirakchali suv talab qiladigan muvaffaqiyatga erishishini kutmoqdamiz", dedi Janubiy-Sharqiy Osiyodagi GM prezidenti Hector Villarreal.
Uning so'zlariga ko'ra, Trailblazer Chevrolet kompaniyasining O'zbekistondagi dominant bozor rahbari sifatida o'z o'rnini mustahkamlashga yordam beradi, ayni paytda GM Taylandga yana bir xalqaro eksport bozorini taqdim etadi.
Vilyarreal ta'kidlashicha, kompaniya Tailandda jahon darajasidagi ishlab chiqarish quvvatlaridan faxrlanadi va O'zbekiston jahon darajasidagi avtomobillarga ega bo'lishini biladi.
Aprel oyida, u GM Uzbekistan (UzAuto Motors nomini o'zgartirdi) krossover Equinox va Trailblazer ishlab chiqarishni o'zlashtiradi, deb xabar qilindi.

GM Thailand отправила партию Chevrolet Trailblazer в Узбекистан
GM Thailand в конце октября отправила партию автомобилей Chevrolet Trailblazer в Узбекистан, сообщается на сайте компании. В «Узавтосаноат» на запрос Spot ответили, что речь идет не об импорте в прямом смысле этого слова, а о том, что на GM Thailand собрали автомобили для Узбекистана.
Trailblazer поступит в продажу в Узбекистане в ближайшие месяцы. Эта программа представляет тысячи единиц дополнительного годового производства для завода GM в Таиланде, говорится в сообщении.
«Мы ожидаем, что Trailblazer преуспеет в Узбекистане, где различные дорожные условия требуют прочного и надежного, но в то же время удобного полноприводного внедорожника», — сказал Гектор Вильярреал, президент GM в Юго-Восточной Азии.
По его словам, присутствие Trailblazer поможет укрепить позиции Chevrolet как доминирующего лидера рынка в Узбекистане, одновременно предоставляя для GM Thailand еще один международный экспортный рынок.
Вильярреал добавил, что в компании гордятся производственными мощностями мирового уровня в Таиланде, и знают, что Узбекистан получит автомобили мирового класса.
В апреле сообщалось, что GM Uzbekistan (сменила название на UzAuto Motors) освоит выпуск кроссовера Equinox и внедорожника Trailblazer.