Korporativ ijtimoiy mas'uliyat bo‘yicha O'zbekiston-Koreya forumi bo'lib o'tdi
Bugun, 28-noyabr kuni Savdo-sanoat palatasi Janubiy Koreya Respublikasining O‘zbekistondagi elchixonasi bilan birgalikda 2019 yil O‘zbekiston-Koreya korporativ ijtimoiy mas'uliyat bo‘yicha forumi va Janubiy Koreya kompaniyalarini taqdirlash marosimini o‘tkazdi.
Tadbirda Savdo-sanoat palatasi raisining birinchi o'rinbosari Islom Jasimov va Janubiy Koreyaning O'zbekistondagi elchisi Kang Ja Kvon ishtirok etdi.
Kang Ja Kvon o'z nutqida bugungi kunda korporativ ijtimoiy mas'uliyat tobora muhim ahamiyat kasb etayotganini, chunki bu butun insoniyatning barqaror o'sishini harakatlantiruvchi kuchi ekanligini ta'kidladi.
- Men o'ylaymanki bugungi tadbir so'nggi yillarda ikki mamlakat o'rtasidagi do'stona munosabatlarning juda muhim ahamiyat kasb etadi, bu qo'shgan hissasi uchun minnatdorchilikni anglatadi, - dedi Janubiy Koreyaning O'zbekistondagi elchisi Kang Ja Kvon.
O'z navbatida, raisning birinchi o'rinbosari Islom Jasimov O'zbekiston iqtisodiyotidagi koreys biznesi yetakchi o'rinlardan birini egallayashini va bugungi kunda 630 dan ortiq koreys korxonalari faoliyat ko'rsatayotganini ta'kidlab o'tdi. Shuningdek, koreyalik ishbilarmonlar O'zbekiston iqtisodiyotini isloh qilish va barqarorligini ta'minlashda faol qatnashmoqda.
U o'z nutqining oxirida Savdo-sanoat palatasi nomidan O'zbekistonda faoliyat yuritayotgan barcha koreys kompaniyalariga mamlakat rivojiga qo'shgan ulkan hissasi uchun minnatdorchilik bildirdi.
Ushbu tadbir doirasida 2019 yilda Janubiy Koreya kompaniyalarining ijtimoiy rivojlanishga qo'shgan hissasini munosib taqdirlash marosimi bo'lib o'tdi. Joriy yilning aprel-noyabr oylarida Koreya elchixonasi Savdo-sanoat palatasi bilan birgalikda so'rovnoma va tadqiqotlar o'tkazish orqali eng yaxshi 10 ta kompaniyani aniqlab, korporativ ijtimoiy mas'uliyat bo'yicha eng yaxshi kompaniyalarni tanladi.
Ushbu ro'yxatga Asiana Airlines (aviakompaniya), BOW (eksport uchun qadoqlash), GKD (paxta maxsulotlari ishlab chiqarish), Hyundai Engineering (muhandislik echimlari), KDB Bank Uzbekistan, KOGAS (gaz korporatsiyasi) kiradi "New Millenimum Construction" (qurilish kompaniyasi), "Hyundai Engineering & Construction" (qurilish industriyasi), "POSCO International" (elektr energiyasini ishlab chiqarish), "UNICO Logistics" (logistika kompaniyasi) "Korporativ ijtimoiy mas'uliyat orqali O'zbekiston va Koreya o'rtasidagi do'stlikni mustahkamlashga qo'shgan ulkan hissasi uchun" nominatsiyasi ostida maxsus diplomlar bilan taqdirlandi.

Состоялся Узбекско-Корейский форум по корпоративной социальной ответственности
Сегодня, 28 ноября Торгово-промышленная палата совместно с посольством Корейской Республики в Узбекистане провели Узбекско-Корейский форум по корпоративной социальной ответственности и церемонию награждения Южнокорейских компаний 2019 года.
На мероприятии приняли участие первый заместитель председателя Ислом Жасимов Торгово-промышленной палаты Узбекистана и посол Южной Кореи в Узбекистане Кан Чжэ Квон.
Кан Чжэ Квон в своем выступлении отметил что корпоративная социальная ответственность сегодня приобретает всё большее значимость в связи с тем, что оно является движущей силой стабильного роста всего человечества.
«Я считаю, что сегодняшнее мероприятие очень важное событие, которое выражает именно благодарность за тот вклад, который был внесен в эти годы, a также дружеские отношения между двумя нашими странами» – сказал посол Южной Кореи в Узбекистане Кан Чжэ Квон.
В свою очередь, первый заместитель председателя Ислом Жасимов отметил,чтоКорейский бизнес в экономике Узбекистана занимает одно из доминирующих положений и на сегодняшний день функционирует более 630 предприятий с корейским бизнесом и корейские предприниматели принимают активное участие в реформировании и в обеспечении устойчивости экономики Узбекистана”.
В завершении своего выступления он поблагодарил от имени Торгово-промышленной палаты всех корейских компаний, которые осуществляют свою деятельность в Узбекистане и за тот огромный вклад который они внесли в развитие Узбекистана.
В рамках мероприятия состоялась церемония награждения Южно-корейских компаний 2019 года которые вели образцовую деятельность по вкладу в социальное развитие. С апреля по ноябрь текущего года Корейское посольство совместно с Торгово-промышленной палатой избрали лучшие компании по корпоративной социальной ответственности проводя опрос и исследования в ходе которой были определены 10 лучших компаниий.
В список вошли “Asiana Airlines” (авиакомпания), “BOW” (упаковка экспортной продукции), “GKD” (производство хлопковой целлюлозы), “Hyundai Engineering”(инженерные решения), “KDB Bank Uzbekistan”, “KOGAS”(газовая корпорация), “New Millenimum Construction”(строительная компания), “Hyundai Engineering&Construction”(строителная промышленность), “POSCO International”(производства электроэнергии), “UNICO Logistics”(логистическая компания), которые были награждены дипломами в номинации За внесение большого вклада в укреплении дружбы между Узбекистаном и Кореей посредством деятельности корпоративной социальной ответственности”.