SSPda Eugen Biser jamg'armasi Vasiylik kengashi raisi bilan uchrashuv bo'lib o'tdi
Bugun, 2019 yil 20-dekabr kuni Savdo-sanoat palatasi raisining birinchi o'rinbosari Islom Jasimov Germaniya Respublikasi Eugen Biser fondi Vasiylik kengashi raisi, doktor Gyunter Bekshtayn bilan uchrashuv bo'lib o'tdi.
Uchrashuvda Savdo-sanoat palatasi raisining birinchi o‘rinbosari Islom Jasimov bugungi kunda O‘zbekistonda chet el kapitali ishtirokidagi o‘n mingdan ortiq korxona faoliyat ko‘rsatayotganini va mamlakatimizda iqtisodiyotning barcha tarmoqlari, xususan qishloq xo‘jaligi, yengil sanoat, kimyo sanoati, turizm, elektrotexnika va boshqa sohalar tashkil etishini ta’kidlab o'tdilar.
Shuningdek, u O‘zbekiston va Germaniya Savdo-sanoat palatalari o‘rtasida ikki mamlakat o‘rtasidagi yaxshi va yaqin munosabatlarni anglatuvchi memorandum imzolanganini ta’kidladi. Shuningdek, O'zbekistonda Germaniya sarmoyasi ishtirokida tashkil etilgan 161 korxona, shu qatorda taniqli MAN va BOSCH kompaniyalari faoliyat ko'rsatayotgani qayd etildi.
O'z navbatida Eugen Biser jamg'armasi Vasiylik kengashi raisi, doktor Gyunter Bekshtayn samimiy qabul uchun minnatdorlik bildirdi va ikki tomonlama savdo-iqtisodiy va sarmoyaviy aloqalarni yanada rivojlantirishga, Germaniya va O'zbekiston o'rtasidagi qo'shma dastur va loyihalarni amalga oshirish va qo'llab-quvvatlashga umid bildirdi.
Uchrashuv yakunida tomonlar yangi qo'shma loyihalarni amalga oshirishni rejalashtirayotgan Germaniya delegatsiyasining 2020 yil may oyida bo'lib o'tadigan O'zbekistonga tashrifi to'g'risida kelishib oldilar.

В ТПП состоялась встреча c председателем попечительского совета Фонда Ойгена Бисера
Сегодня, 20 декабря 2019 года первый заместитель председателя Торгово-промышленной палаты Ислом Жасимов встретился с председателем попечительского совета Фонда Ойгена Бисера Республики Германии доктором Гюнтером Бекштайном.
На встрече первый заместитель председателя Торгово-промышленной палаты Ислом Жасимов отметил, что на сегодняшний день в Узбекистане функционирует более десяти тысяч предприятий с иностранным капиталом и что в стране представлены все сектора экономики такие как, сельское хозяйство, легкая промышленность, химическая промышленность, туризм,электротехническая отрасль и т.д.
Он также подчеркнул, что был подписан меморандум между Торгово-промышленными палатами Узбекистана и Германии, что означает о хороших и тесных взаимоотношениях двух стран. Было также отмечено, что в Узбекистане фунционирует 161 предприятий с участием немецкого капитала, в их числе крупные известные компании MAN и BOSCH.
В свою очередь председатель попечительского совета Фонда Ойгена Бисера доктор Гюнтер Бекштайн выразил благодарность за теплый прием и выразил надежду на дальнейшее развитие двухсторонних торгово-экономических и инвестиционных связей, реализации и поддержки совместных программ и проектов между Германией и Узбекистаном.
По итогам встречи стороны договорились о предстоящем визите делегации Германии в Узбекистан, который состоится в мае 2020 года где планируют реализовать новые совместные проекты.