SSPda Jeneva Diplomatik doirasi Prezidenti bilan uchrashuv o'tkazdi
21 dekabr kuni Savdo-sanoat palatasida raisning o'rinbosari Jahongir Mamajonov Jenevadagi Diplomatik doiralar prezidenti Robert Bloom bilan uchrashdi.
Uchrashuv davomida savdo-iqtisodiy va sarmoyaviy sohalardagi O'zbekiston-Shveytsariya munosabatlarining istiqbollari muhokama qilindi, ikki tomonlama hamkorlikni sifat jihatidan yuqori darajaga ko'tarishning yangi yo'nalishlarini birgalikda izlashga o'zaro tayyorlik tasdiqlandi.
Tomonlar, shuningdek, 2020 yilga savdoni ko'paytirishning amaliy jihatlari, qo'shma investitsiya loyihalarini amalga oshirish mexanizmlari haqida o'zaro fikr almashdilar.

В ТПП состоялось встреча с Президентом дипломатического круга Женевы
21 декабря в Торгово-промышленной палате заместитель председателя Жахонгир Мамажанов встретился с Президентом дипломатического круга Женевы Робертом Блумом.
В ходе встречи были обсуждены перспективы узбекско-швейцарских отношений в торгово-экономической, инвестиционной, подтверждена обоюдная готовность к совместному поиску новых направлений для поднятия двустороннего взаимодействия на качественно высокий уровень.
Стороны также обменялись мнениями по практическим аспектам увеличения товарооборота, механизмов реализации совместных инвестиционных проектов на 2020 год.