SSPda "MLD Group" hind kompaniyasining boshqaruvchi direktori bilan uchrashuv o'tkazildi
Bugun, 23 dekabr kuni rais o'rinbosari Jahongir Mamajonov Hindistonning "MLD Group" kompaniyasining boshqaruvchi direktori Manish Dalmiya bilan uchrashdi.
Jahongir Mamajanov mehmonni samimiy qutlar ekan, Manesh Dalmiyaga o'tgan parlament saylovlarida ishtirok etgani uchun minnatdorchilik bildirdi.
Uchrashuvda energetika, farmatsevtika va turizm sohalaridagi ikki tomonlama hamkorlik masalalari muhokama qilindi.
Uchrashuv davomida Manesh Dalmiya mamlakatda amalga oshirilayotgan islohotlar va investitsion imkoniyatlarni ko'rib chiqdi.
Uchrashuv yakunida tomonlar 2020 yilgacha O'zbekiston va Hindiston o'rtasidagi munosabatlarni mustahkamlashga yordam beradigan yangi loyihalarni yaratishga qaror qilishdi.

В ТПП состоялась встреча с управляющим директором индийской компании “MLD Group”
Сегодня, 23 декабря заместитель председателя Жахонгир Мамажанов встретился с управляющим директором индийской компании “MLD Group” Манишом Далмией.
Жахонгир Мамажанов тепло встречая гостя выразил свою признательность Манешу Далмии за участие в прошедших депутутских выборах.
На встрече были обсуждены вопросы двустороннего сотрудничества в сферах энергетики, фармацевтики и туризма.
В ходе встречи, Манеш Далмия ознакомился о проводимых реформах и об инвестиционном потенциале в стране.
По итогам встречи стороны решили создать новые проекты на 2020 год которые будут способствовать укреплению отношений Между Узбекистаном и Индией.