SSPda Pokiston Jurnalistlari uyushmasining vitse-prezidenti bilan uchrashuv o'tkazildi
24 dekabr kuni O'zbekiston Respublikasi Savdo-sanoat palatasi raisining o'rinbosari Farizshox Usmonov Pokiston Jurnalistlari uyushmasi vitse-prezidenti, urdu tilidagi "Ittehad" gazetasining bosh muharriri Tohir Farrux bilan uchrashdi.
Tohir Farrux O'zbekiston parlamentining Qonunchilik palatasidagi parlament saylovlarida xalqaro kuzatuvchilar qatoridan joy oldi. U saylov jarayoni haqidagi taassurotlari bilan o'rtoqlashdi, uning xalqaro standartlarga to'la mos kelishi, mutlaqo oshkoralik, halollik, shuningdek, saylovchilarning saylov uchastkalariga to'sqinliksiz kirishini ta'kidladi.
Shuningdek, u O'zbekistondagi iqtisodiy o'sishning ijobiy dinamikasini ta'kidlab, respublika hukumatining iqtisodiyotning turli sohalarini liberallashtirish va xorijiy sarmoyadorlar uchun zarur shart-sharoitlarni yaratish borasidagi sa'y-harakatlarini olqishladi.
Uchrashuv davomida F.Usmanov mehmonlarga Savdo-sanoat palatasining faoliyati, shuningdek, O'zbekistonda investitsiya muhitini yaxshilash, iqtisodiyotni liberallashtirish, tadbirkorlar va investorlarning qonuniy huquqlari va manfaatlarini himoya qilish borasida olib borilayotgan islohotlar haqida ma'lumot berdi.

В ТПП состоялась встреча с Вице-президентом Ассоциации журналистов Пакистана
24 декабря текущего года заместитель председателя Торгово-промышленной палаты Узбекистана Фаризшох Усманов провел встречу с Вице-президентом Ассоциации журналистов Пакистана, главным редактором урдуязычной газеты «Ittehad» Тахиром Фаррухом.
Тахир Фаррух вошел в число международных наблюдателей за депутатскими выборами в Законодательную палату парламента Узбекистана. Он поделился своими впечатлениями об избирательном процессе, отметив его полное соответствие международным стандартам, абсолютную прозрачность, честность, а также беспрепятственный доступ избирателей к участкам для голосования.
Он также подчеркнул положительную динамику экономического роста Узбекистана, приветствовал усилия правительства нашей республики по либерализации различных секторов экономики, созданию необходимых условий для иностранных инвесторов.
В ходе встречи, Ф.Усманов проинформировал гостей о деятельности Торгово-промышленной палаты, а также о проводимых реформах в Узбекистане по улучшению инвестиционного климата, либерализации экономики, а также обеспечении защиты законных прав и интересов предпринимателей и инвесторов.
«Созданный благоприятный деловой климат в стране во многом предопределяет привлекательность вложения инвестиций в экономику Узбекистана» - отметил Тахир Фаррух.