SSPda Bursa viloyati Savdo palatasi prezidenti bilan uchrashuv o'tkazildi
Savdo-sanoat palatasi raisi A.Ikramov xozirgi kunda mamlakatimizda kichiki biznes va xususiy tadbirkorlik sub'ektlari jadallik bilan rivojlanib borayotganini va bu borada turk investorlari xamda ishbilarmon doira vakillarining o‘rni yuqori darajada ekanligini ta'kidladi.
Shu o‘rinda  Turkiyaning Bursa viloyati Savdo-sanoati palatasi Prezidenti  I.Burkay samimiy tabrik xamda iliq qabul uchun minnatdorchilik bildirib, Turkiya va O‘zbekiston uzoq yillik mustaxkam do‘stona va savdo-iqtisodiy aloqalarni olib borayotganini va o‘tgan 2-3 yilda eksport import saloxiyati xar ikki mamlakatda ham yuqori natijalarni ko‘rsatayotganini ta'kidlab o‘tdi.
Kirib kelayotgan 2020 yilda Turkiya va O‘zbekiston o‘rtasidagi xamkorlikni yanada mustaxkamlash yuzasidan taklif va muzokaralar o‘tkazilib, amalga oshirilishi kerak bo‘lgan ishlar rejelashtirib olindi.
Uchrashuv so‘ngida Adxam Ikramov tashrif uchun minnatdorchilik bildirib, mustaxkam do‘stlik ramzi sifatida turkiy qardoshlarga esdalik sovg‘alarini topshirdi.

В ТПП состоялась встреча с президентом Торговой палаты провинции Бурса
30 декабря председатель Торговой палаты Адхам Икрамов встретился с президентом Торговой палаты провинции Бурса Ибрагимом Буркаем.
Представители обеих сторон поздравили друг друга с наступающим Новым 2020 годом.
Председатель торгово-промышленной палаты А. Икрамов отметил, что в настоящее время в нашей стране стремительно развивается малый бизнес и частное предпринимательство, и роль турецких инвесторов и деловых кругов в этом высока.
Президент Торгово-промышленной палаты провинции Бурса И. Буркай поблагодарил за теплый прием и отметил, что экспортный потенциал демонстрирует высокие результаты в обеих странах.
По итогам встречи состоялись переговоры по укреплению сотрудничества между Турцией и Узбекистаном в предстоящем 2020 году и обсуждены планы реализации проектов.
В конце встречи Адхам Икрамов поблагодарил за визит и вручил сувениры турецким братьям как символ доброй дружбы.