SSPning Sirdaryo viloyati hududiy boshqarmasi ko‘magida tadbirkorlik subyektining huquq va manfaatlari qayta tiklandi.
Savdo-sanoat palatasining Sirdaryo viloyati hududiy boshqarmasi tomonidan “BEK PARVOZI” MChJ ning qonuniy huquq va manfaatlari Boyovut tuman xokimining 2019 yil 1 maydagi 3393-sonli qarori bilan qonunga zid ravishda buzilganligi aniqlandi va tegishli choralar qo‘rildi.
Ya'ni “BEK PARVOZI” MChJging Savdo-sanoat palatasiga qilgan murojaatiga ko‘ra Boyovut tumani hokimi boshchiligidagi tender komissiya a'zolarining hatti - xarakatlari oqibatida, tenderning rasmiy g‘olibi hisoblanmish “BEK PARVOZI” MChJga 10.9 gektar yer maydoni o‘z muddatida rasmiylashtirilmagan. Oqibatda “BEK PARVOZI” MChJ ning huquq va manfaatlari qonunga zid ravishda buzilgan.
O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasi Sirdaryo viloyat hududiy boshqarmasi “BEK PARVOZI” MChJ ning manfaatida javobgar Boyovut tuman xokimining qarorini haqiqiy emas deb topish to‘g‘risidagi shikoyat arizasi Boyovut tuman Ma'muriy sudi tomonidan ko‘rib chiqilib to‘liq qanoatlantirilgan va “BEK PARVOZI” MChJga tegishli 10.9 gektar yer maydoni to‘liq rasmiylashtirildi.
Agarda sizning ham tadbirkolik faoliyatingizda shu kabi muammolar yuzaga kelsa o‘z hududingizdagi Savdo-sanoat paltasi yoki Axborot xizmatining @SSP_press telegram akkauntiga murojaat qilishingiz mumkin.

Торгово-промышленная палата защищает интересы хозяйствующих субъектов
При поддержке Сырдарьинского областного управления Торгово-промышленной Палаты были восстановлены права и интересы хозяйствующего субъекта.
Сырдарьинское областное управление Торгово-промышленной палаты выявило, что законные права и интересы ООО «BEK PARVOZI» были нарушены решением хокима Баявутского района от 1 мая 2019 года под номером № 3393, и приняло соответствующие меры.
То есть, в обращении ООО «BEK PARVOZI» Торгово-промышленной палате указывается, что действия членов тендерной комиссии, возглавляемый хокимом Баявутского района, препятствовали своевременному оформлению земель в размере 10,9 га на законного владельца. В результате были нарушены права и интересы ООО «BEK PARVOZI».
Апелляционная жалоба на решение хокима Баявутского района, поданная Сырдарьинским областным управлением Торгово-промышленной палаты Узбекистана, отвечающая за интересы ООО "BEK PARVOZI" была рассмотрена административным судом Баявутского района и решение хокима признано недействительным. В результате решения суда, земля, принадлежащая «BEK PARVOZI» была оформлена на имя владельца.