Savdo-sanoat palatasi tomonidan yana bir tadbirkorlik subyektining maanfatlari himoya qilindi.
O‘zbekiston Respublikasi Savdo-sanoat palatasi Farg‘ona viloyat xududiy boshqarmasi tomonidan tadbirkorlik sub'ektlarining qonuniy manfaatlari buzilishi bilan bog‘liq vaziyatlarga nisbatan tegishli choralar ko‘rilmoqda.
Shu jumladan, 2019-yilning yanvar' oyida “Farg‘onaazot” Ajning maanfatlarini himoya qilish maqsadida, Qarshi tumanlararo Iqtisodiy sudiga Qashqadaryo “Agrokimyoximoya” AJga nisbatan 9 377 907 598  so‘m miqdoridagi qarzni undirib berish yuzasidan da'vo arizasi kiritildi.
SSP tomonidan kiritilgan mazkur da'vo arizasi Qarshi tumanlararo Iqtisodiy sudi tomonidan ko‘rib chiqilib, to‘liq qanoatlantirildi. Natijada “Farg‘onaazot” AJning foydasiga ya'ni 9 377 907 598 so‘m asosiy qarz, 86 468 933 so‘m jarima, 16 218 so‘m pochta harajati undirildi va da'vogarning qonuniy manfaatlari tiklandi.
Agar sizning tadbirkorlik faoliyatingizda ham shunga o‘xshash muammolar yuzaga kelsa  Savdo-sanoat palatasiga hamda @SSP_press telegram akkauntiga murojaat etishingiz mumkin.

Торгово-промышленная палата защитила интересы ещё одного хозяйствующего субъекта
Ферганское областное управление Торгово-промышленной палаты Республики Узбекистан принимает соответствующие меры по борьбе с нарушениями интересов своих субъектов.
В связи с этим, в январе 2019 года в целях защиты интересов АО «Фарғонаазот» ТПП подала иск против Кашкадарьинского АО “Агрокимёхимоя” в Каршинский межрайонный хозяйственный суд для взимания долга на сумму 9,337,907,598 сум.
Каршинский межрайонный экономический суд рассмотрел иск, поданный ТПП и в результате, которого в пользу АО «Фарғонаазот» был выплачен долг в размере 9 377 907 598 сум – основной долг, компенсация на сумму 86 468 933 сум и 16 218 сум за оплату почтовых услуг и восстановил законные интересы истца.
Если у вас есть похожие проблемы в вашей предпринимательской деятельности, вы можете связаться с отделом Торгово-промышленной Палаты, находящийся на вашей территории или же обратиться в телеграм аккаунт Информационного центра @SSP_press.