Dehlida "Hindiston - Markaziy Osiyo" ishbilarmonlar kengashining yig'ilishi bo'lib o'tdi
Bugun, 6-fevral kuni Dehlida (Hindiston) "Hindiston-Markaziy Osiyo" ishbilarmonlar kengashining yig'ilishi bo'lib o'tdi.
Uchrashuvda Hindiston SSP prezidenti S.Reddi, O'zbekiston Respublikasi SSP raisi A. Ikromov, Qozog'iston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligining maxsus elchisi B.Sarsenbaev, Tojikiston Respublikasi SSP raisining o'rinbosari O. Sanogov, Turkmanistonning Hindistondagi elchisi Sh.Geldynazarova, Qirg'iziston Respublikasi SSP vakili B.Kalibek uglu tabrik nutqlari bilan ishtirok etishdi.
Uchrashuv yakunlari bo'yicha tomonlar ish qoidalari va Ishbilarmonlar kengashining qo'shma deklaratsiyasi to'g'risida kelishib oldilar.

В Дели прошло учредительное заседание Делового Совета «Индия-Центральная Азия»
Сегодня, 6 февраля в г.Дели (Индия) прошло учредительное заседание Делового Совета «Индия-Центральная Азия».
На заседании приветственной речью выступили президент Федерации ТПП Индии С.Редди, председатель ТПП Республики Узбекистан А.Икрамов, Посол по особым поручениям МИД Республики Казахстан Б.Сарсенбаев, заместитель председателя ТПП Республики Таджикистан О.Саногов, Посол Туркменистана в Индии Ш.Гелдыназарова, представитель ТПП Кыргызской Республики Б.Калыбек углу.
По итогам заседания стороны согласовали правила деятельности и совместной декларации Делового совета.