SSP va BMTTDning qo'shma loyihasi doirasida Farg’ona vodiysida seminarlar o'tkazilmoqda.
Savdo-sanoat palatasi va BMT Taraqqiyot Dasturining "Farg'ona vodiysi dehqonlarining iqlim o'zgarishi xavflariga moslashishi va barqarorligini oshirish" qo'shma loyihasi doirasida Farg'ona vodiysining barcha mintaqalarida "Investorlarni himoya qilish uchun biznes-reja tayyorlash" mavzusida treyning mashg’ulotlari tashkil etildi. Tashkil etilgan ikki kunlik treninglarda Yoshlar ittifoqi va Ishbilarmon ayollar uyushmasi vakillari faol ishtirok etishmoqda.
Bugun Toshkent davlat agrar universitetining Andijon filialida yuqoridagi mavzuga bag'ishlangan seminar boshlandi. Kecha shu mavzuga bag’ishklangan seminar mashg’ulotlari Namangan viloyatida yakunlanib, unda 30 ga yaqin ishtirokchilar 2 kun davomida biznes-reja tuzish va marketing tadqiqotlarini o'tkazish asoslari bo’yicha batafsil ma’mumotlarga ega bo’ldilar.

Проводятся семинары по совместному проекту ТПП и ПРООН
Совместный проект ТПП и ПРООН «Повышение устойчивости и адаптация фермеров Ферганской долины к рискам изменения климата» проводит двухдневные тренинги, на тему "Подготовка бизнес-плана для защиты перед инвесторами”, в областях Ферганской долины. Участниками данного семинара являются представители бизнес инициативных групп, ТПП, Союза молодёжи и Ассоциации деловых женщин.
Сегодня в Андижанском филиале Ташкентского государственного аграрного университета началась семинар по вышеуказанной теме. Вчера аналогичный семинар завершился в Наманганской области, где около 30 участников в течение 2 дней обучались основам составления бизнес плана и проведения маркетинговых исследований.