Savdo sanoat palatasida Xalqaro mehnat tashkiloti byurosining bosh mutaxassisi bilan uchrashuv bo'lib o'tdi.
2020 yil 10 mart kuni Savdo-sanoat palatasida O'zbekiston Ish beruvchilar konfederatsiyasi vakillari hamda Xalqaro mehnat tashkiloti Sharqiy Yevropa va Markaziy Osiyo byurosining bosh mutaxassisi janob Churovich o’rtasida uchrashuvi bo'lib o'tdi.
Shuningdek, yigilishda Savdo-sanoat palatasi, Fermerlar kengashi, Dehqon xo'jaliklari va uy-joy mulkdorlari kengashi, "O'zeltexsanoat" uyushmasi, "O'ztekstilprom", "O'zcharmsanoat", "O'zbekipaksanoat" va "O'zsanoatqurilishmateriallari" vakillari ishtirok etdilar.
Uchrashuv davomida Ish beruvchilar konfederatsiyasi istiqbollari va kelgusi yil uchun Konfederatsiya rejalari muhokama qilindi, shular qatorida Konfederatsiya veb-saytini yaratish, ish beruvchilarning ish bilan ta'minlash, mehnat shartnomasi tuzish kabi masalalarda mehnat savodxonligini oshirish maqsadida ish beruvchilar uchun seminar va treninglar tashkil etish, ta'til, xavfsizlik va mehnatni muhofaza qilish huquqini berish kabi masalalar atroflicha muhokama qilindi
Janob V. Churovich samarali ishlar uchun konfederatsiya vakillari va uning ta'sischilariga minnatdorlik bildirdi hamda Xalqaro mehnat tashkiloti va konfederatsiyaning kelgusi faoliyatini har tomonlama qo'llab-quvvatlanishiga ishonch bildirdi.

В ТТП Узбекистана прошла встреча с главным специалистом Бюро Международной организации труда.
10 марта 2020 года в ТТП Узбекистана прошла встреча Конфедерации работодателей Узбекистана (КРУ) с главным специалистом Бюро Международной организации труда для стран Восточной Европы и Центральной Азии госпадином В.Чуровичем
На встрече также приняли участие учредители КРУ: ТПП, Совет фермерских, дехканских хозяйств и владельцев приусадебных земель Узбекистана, Ассоциации «Узэлтехсаноат», «Узтекстильпром», «Узчармсаноат», «Узбекипаксаноат» и «Узпромстройматериалы».
В ходе встречи были обсуждены перспективы развития КРУ, а также планы Конфедерации на ближайший год., среди которых разработка веб-сайта Конфедерации, организация семинаров и тренингов для работодателей с целью повысить уровень трудовой грамотности работодателей в таких вопросах как прием на работу, составление трудового договора, обеспечение работодателем права на отдых, отпуск, безопасность и охрану труда и т.д.
Госдадин В.Чурович выразил благодарность представителям КРУ и ее учредителям за продуктивную работу и уверил во всесторонней поддержке дальнейшей деятельности КРУ со стороны МОТ