2020 yilning aprel-iyun oylarida O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasi hamda viloyat hokimliklari bilan hamkorlikda hududlarda ko‘chma mini-texnologiyalar va asbob-uskunalar ko‘rgazmasi tashkil etish rejalashtirilgan.
Ko‘rgazmada meva-sabzavot, go‘sht-sut mahsulotlarini qayta ishlash, qandolatchilik uskunalari, un va kombikormlar ishlab chiqarishga mo‘ljallangan texnologiya va uskunalar, qadoqlash uskunalari, chorvachilik va parrandachilikni rivojlantirish, issiqxona texnologiyalari, to‘qimachilik uskunalari, bog‘dorchilik va uzumchilik uchun mini-texnika va uskunalar, xizmatlar ko‘rsatish sohasini rivojlantirish texnologiyalari, qurilish maxsulotlarini ishlab chiqarish texnologiyalari, o‘simliklarni himoya qilish kimyoviy vositalari, veterinariya vositalari, mebelsozlik uchun dastgohlar va uskunalar namoyish qilinadi.
Ushbu ko‘rgazmada o‘z mini-texnologiyalari va asbob-uskunalari bilan qatnashish istagidagi tadbirkorlar 2020 yil 13 martga qadar quyidagi havola orqali anketa shaklini to‘latib berishlari so‘raladi.
Qo‘shimcha murojaat uchun Palataning Eksportga ko‘maklashish boshqarmasi mas'ul xodimi A'zamov Sardorga +99878 150-60-06 (ichki raqam 18-51) telefon raqamiga qo‘ng‘iroq qilish yoki Palataning expo@chamber.uz elektron manziliga xabar qoldirish mumkin.

Вниманию производителей и поставщиков современных мини-технологий и оборудования для субъектов малого бизнеса и частного предпринимательства!
Торгово-промышленная палата Узбекистана совместно с хокимиятами областей в апреле-июне 2020 года планирует проведение в регионах республики выставки мини-технологий и оборудования.
В ходе выставки планируется демонстрировать мини-технологии и оборудования в пищевой, мясомолочной, кондитерской, хлебобулочной, мукомольной, сельскохозяйственной, текстильной, мебельной отрасли, а также в сфере производства строительных материалов, тепличного хозяйства, садоводства, виноградарства, животноводства, птицеводства, сервисного обслуживания услуг и других направлениях предпринимательства.
Производителей и поставщиков мини-технологий и оборудования, желающих принять участие на данной выставке в регионах, просим не позднее 13 марта 2020 года заполнить онлайн анкету по следующей ссылке.
Для дополнительной информации, просим обращаться в Управление по содействию экспорту Торгово-промышленной палаты Узбекистана по телефону +99878 150-60-06 (внутр. №18-49)