Axborot-maslahat markazlari tomonidan 2016 yilning birinchi yarim yilligida 28 832 ta xizmat ko‘rsatildi
Savdo-sanoat Palatasining tuman (shahar) Axborot-maslahat markazlari tomonidan 2016 yilning birinchi yarim yilligida tadbirkorlik sub’ektlariga jami  28 832 ta xizmat ko‘rsatildi.
Jumladan, Tadbirkorlik sub’ektlari uchun ta’sis hujjatlarini tayyorlash bo‘yicha 5 056 ta va biznes rejalarni tayyorlash bo‘yicha 1 651 ta hujjatlar tayyorlab berilgan.
Yuridik ko‘mak bo‘yicha 435 ta, konsalting va axborot xizmatlari bo‘yicha 12 653 ta xizmat ko‘rsatilgan.
816 ta  tadbirkorlik sub’ektiga buxgalteriya hisobi va hisobotini yuritish, hisobotlarni elektron taqdim etishga ko‘mak berilgan.
Shuningdek, kichik biznes va xususiy tadbirkorlik sub’ektlariga ehtiyojiga ko‘ra, turli sug‘urta turlari bo‘yicha sug‘urta qilishga oid 582 ta xizmat ko‘rsatilgan.

За первое полугодие 2016 года Информационно-Консультационными Центрами было оказано 28 832 услуг
За первое полугодие 2016 года субъектам предпринимательской деятельности Районными (Городскими) Информационно-Консультационными Центрами Торгово-промышленной палаты в общей сложности было оказано 28 832 услуг.
В частности, для субъектов предпринимательской деятельности были подготовлены документы по подготовке 5 056 учредительных документов, и 1 651 для подготовки бизнес проектов.
Были оказаны 435 услуг по юридической поддержки, 12 653 по консалтинговым и информационным услугам.
816 субъектам предпринимательской деятельности была оказана поддержка в ведении бухгалтерского учета и отчетности, а также в предоставлении электронной отчетности в государственные органы.
Также, согласно потребностям субъектов малого бизнеса и частного предпринимательства было оказано 582 услуг по различным видам страхования.