Konsultativ va moliyaviy qoʼllab-quvvatlash yoʼli bilan kichik korxonalarga koʼmaklashish dasturi o’z faoliyatini boshladi
Joriy yilning 27 noyabr kuni ushbu dasturning ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi. Unda loyiha jamoasi tomonidan saralab olingan korxonalar vakillari bilan tanishuv uchrashuvi o‘tkazildi, treninglar, kouching va grantlar olishga oid barcha ma'lumotlar berildi.
Eslatib o‘tamiz, dastur doirasida O‘zbekistonning tajribali mutaxassislari asosiy biznes-vazifalarni hal etish, strategik rejalashtirish, marketing, operatsion va moliyaviy menejment kabi yo‘nalishlarda treninglar va konsalting xizmatlari, shuningdek individual kouching maslaxatlarini amalga oshirishadi.
Dastur Jizzax, Namangan, Samarqand, Farg‘ona va Qashqadaryo viloyatlari vakillari uchun mo‘ljallangan, uch bosqichdan iborat va 3 oy mobaynida davom etishi rejalashtirilgan.
I-bosqich: tanlab olingan korxonalar uchun onlayn shaklda treninglar oʼtkaziladi.
II-bosqich: korxonalar uchun konsalting va shaxsiy kouching maslahatlari beriladi.
III-bosqich: ishtirokchi kompaniyalarga ularning biznes gʼoyalari/loyihalarini amalga oshirish uchun 10 ming АQSh doll. miqdorigacha ekvivalentda begʼaraz texnik koʼmak olish imkoniyati beriladi.
Dasturda ishtirok etish bepul, tanlov asosida.
Maʼlumot uchun telefon: 1094.
Biznesni integratsiyalashgan qo‘llab-quvvatlash dasturi Rossiya xukumati tomonidan moliyalashtirilayotgan «O‘zbekistonda yoshlar bandligiga ko‘maklashish» qo‘shma loyihasi mablag‘lari va Yaponiya xukumatining moliyaviy ko‘magi hisobidan amalga oshirilmoqda.

Дан старт проекту по оказанию помощи малым предприятиям путем предоставления консультативной и финансовой поддержки
27 ноября текущего года прошла церемония открытия данного проекта, во время которой команда проекта провела ознакомительную встречу с отобранными для участия в этой программе представителями бизнеса и поделилась информацией про тренинги, коучинг и получение грантовой помощи.
Напоминаем, что в рамках программы на безвозмездной основе планируется проведение тренингов, оказание консалтинговых услуг и персонального коучинга со стороны опытных специалистов для решения индивидуальных бизнес-задач предпринимателей в таких областях как стратегическое планирование, маркетинг, операционный и финансовый менеджмент.
Программа ориентирована на предпринимателей из Джиззакской, Наманганской, Самаркандской, Ферганской и Кашкадарьинской областей, включает в себя три этапа и продлится 3 месяца.
I-этап: для отобранных компаний будут проведены тренинги в онлайн формате.
II-этап: компаниям будут предоставлены услуги консалтинга и персонального коучинга.
III-этап: компаниям-участницам будет предоставлена возможность получить грантовые средства в эквиваленте до 10 тыс. долл. США и содействие в планировании реализации их бизнес-идей/проектов.
Участие в программе бесплатное, на конкурсной основе.
Телефон для получения дополнительной информации: 1094.
Программа комплексной поддержки бизнеса осуществляется при финансовой поддержке Правительства Японии, а также в рамках совместного проекта «Содействие занятости молодежи в Узбекистане», финансируемого Правительством Российской Федерации.