“Siemens" kompaniyasining vakillari bilan uchrashuv o‘tkazildi.
Joriy yilningn 29 sentyabr' kuni Savdo-sanoat palatasi raisining o‘rinbosari F.Usmanov “Siemens” kompaniyasining Rossiya va Markaziy Osiyodagi prezidenti va “Siemens” vise -prezidenti Aleksandr Liberov bilan uchrashdi.
Tadbir avvalida Palata raisining o‘rinbosari delegasiya vakillariga Savdo-sanoat palatasi faoliyati, ayni kunlarda amalga oshirilayotgan islohotlar va kelgusidagi loyihalar to‘g‘risida ma'lumot berib o‘tdi.
Uchrashuvda tomonlar sanoatni avtomatlashtirish, transport, elektrotexnika, avtomobilsozlik va boshqa sohalarda ilg‘or texnologiyalarni joriy etish bo‘yicha hamkorlik istiqbollarini muhokama qilishdi.

Состоялась встреча с представителями компании “Siemens".
29 сентября заместитель Председателя ТПП Узбекистана Ф.Усманов встретился с  президентом “Siemens" в России и Центральной Азии и вице-президента “Siemens" Александром Либеровым.
В начале мероприятия заместитель председателя Палаты проинформировал делегацию о деятельности Торгово-промышленной палаты, проводимых реформах и будущих проектах.
В ходе встречи стороны обсудили перспективы сотрудничества в области промышленной автоматизации, транспорта, электротехники, автомобилестроения и других сферах.
В частности, было отмечено, что обе стороны имеют достаточные возможности для развития сотрудничества в данных сферах.