Shayhontohur tumanida muammolar oʼrganilmoqda
Shayxontohur tumanidagi tadbirkorlarni qoʼllab-quvvatlash, ularning oldidagi dolzarb muammolar va ularning yechimlari, shu bilan birgalikda Respublikada biznes muhitini yanada yaxshilash boʼyicha taklif va tashabbuslarni muhokama qilish maqsadida Savdo-sanoat palatasi Shayhontohur tuman boʼlimi boshligʼi va xodimlari uchrashuvlar tashkil etildi.
Shuningdek, uchrashuv jarayonida tashkilotlarning Rahbariyat va maʼmuriyatiga tadbirkorlarning huquq va majburiyatlari toʼgʼrisida amaldagi normativ aktlarga tayangan holda tushuntirishlar berildi.
Shu bilan birga, “Eski juva” va “Chorsu” bozorlariga chiqib, Tadbirkorlar muammosini oʼrganish ishlari, ularga Xukumat tomonidan qabul qilingan amaldagi normativ aktlarning maqsad va mohiyatini tushuntirish ishlari olib borildi.
Katta xovuz” va “Suzukota” MFYlari -“qizil roʼyxatga” tushgan maxalla boʼlib, maxallada yashovchi va shu hududda tadbirkorlik qilayotgan, muammosining yechimini topa olmayotgan tadbirkorlarlar bilan uchrashuv tashkil qilingan holda, ularning muammolarini oʼrganib va masalani yechimini topish maqsadida chora koʼrildi.

В Шайхантахурском районе изучаются проблемы
Для поддержки предпринимателей Шайхантахурского района, для обсуждения текущих вопросов и способов их решения, а также предложений и инициатив по дальнейшему улучшению деловой среды в стране были организованы встречи руководителя и сотрудников Шайхантаурского районного отделения Торгово-промышленной палаты.
Также в ходе встречи руководству и администрации организаций были даны разъяснения о правах и обязанностях предпринимателей, исходя из действующих нормативных актов.
Вместе с тем они посетили рынки «Эски Джува» и «Чорсу», чтобы изучить проблемы предпринимателей, разъяснить им цель и суть действующих постановлений, принятых Правительством.
Фермы «Катта ховуз» и «Сузукота» занесены в «красный список», и была проведена встреча с предпринимателями, проживающими в этом районе и ведущими бизнес в этом районе, которые не смогли найти решение проблемы, изучить свои проблемы, принять меры и найти решение.