Siz tadbirkorlik, ijtimoiy loyihalar va innovatsiyalar bilan shug'ullanuvchi istiqbolli yosh mutaxassismisiz? Unda O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasi manfaatdor shaxslarni #UzbekistanBusinessLeadersProgramda ishtirok etish uchun ariza topshirishga va amaliy tajriba olish uchun AQShga kelishga taklif qiladi!
Dasturning maqsadi Oʻzbekistonlik biznes rahbarlariga tadbirkorlikni rivojlantirish, AQSh va Oʻzbekiston bizneslari bilan tanishish, ularga jahon bozorida raqobatlashishda yordam berish uchun koʻnikma, bilim va ilhom berishdan iborat.
“Oʻzbekiston biznes yetakchilari” dasturi AQSh Davlat departamenti tomonidan AQSh hukumati tomonidan moliyalashtiriladi va Xalqaro taʼlim boʻyicha Amerika kengashlari tomonidan boshqariladi.
UBL toʻliq moliyalashtiriladigan dastur boʻlib, Oʻzbekistonlik yosh mutaxassislarga Qoʻshma Shtatlarda qisqa muddatli amaliyot oʻtash orqali amaliy tajriba va amaliy koʻnikmalarga ega boʻlish imkoniyatini beradi.

Вы перспективный молодой специалист, занимающийся предпринимательством, социальными проектами и инновациями? Тогда Торгово-промышленная палата Узбекистана приглашает заинтересованных лиц, подать заявку на участие в программе #UzbekistanBusinessLeadersProgram и приехать в США, чтобы получить практический опыт!
Цель программы — предоставить лидерам бизнеса из Узбекистана навыки, знания и вдохновение для развития предпринимательства и знакомства с предприятиями США и Узбекистана, помогая им конкурировать на мировом рынке.
Программа для лидеров бизнеса Узбекистана спонсируется Государственным департаментом США при финансовой поддержке правительства США и под управлением Американских советов по международному образованию.
UBL — это полностью финансируемая программа, которая дает молодым специалистам из Узбекистана возможность получить практический опыт и практические навыки в рамках краткосрочной стажировки в США.