Toshkent shahrida Аrbitraj haftaligi oʼtkazilmoqda
UzAW 2022-tashkilotchilari: O’zbekiston Respublikasi Adliya vazirligi, O’zbekiston Savdo-sanoat palatasi va O'zbekiston Savdo-sanoat palatasi qoshidagi Toshkent xalqaro arbitraj markazi (TIAC) hamda Toshkent davlat yuridik universiteti va Toshkentdagi Xalqaro Vestminster universiteti sanaladi.
UzAW – bu butun hafta davomida butun dunyodan yetakchi ekspertlar, shu jumladan, arbitrlar hamda yuridik, arbitraj va biznes hamjamiyatlari, xususan, GST LLP, Foley Hoag LLP, Allen&Overy, Praelegal kabi xalqaro kompaniya vakillarini birlashtiruvchi bir qator tadbirlar jamlanmasidir.
UzAW 2022 ning maqsadi ishtirokchilarni nizolarni muqobil hal etishning so’nggi tendensiyalari, shuningdek, O’zbekistonda ishbilarmonlik muhitini yaxshilash va mintaqaning investision jozibadorligini oshirishga qaratilgan rejalashtirilgan va amalga oshirilayotgan islohotlar haqida xabardorligini oshirishdan iborat. Bundan tashqari, UzAW O’zbekistonni xalqaro arbitraj uchun qulay maydon sifatida targ’ib qilishni maqsad qilgan va barcha manfaatdor tomonlar uchun ajoyib tarmoq imkoniyati bo’lib xizmat qiladi.
UzAW doirasidagi tadbirlarda xalqaro, davlat tashkilotlari va boshqa yirik kompaniyalarning 200 dan ortiq vakillari ishtirok etishi kutilmoqda. UzAWni qo’llab-quvvatlovchi xalqaro tashkilotlar: AQSh Xalqaro taraqqiyot agentligi (USAID), EXHTning O`zbekistondagi koordinatori ofisi, Tijorat huquqini rivojlantirish dasturi (THRD) va Osiyo taraqqiyot banki sanaladi.

В Ташкенте проходит Узбекская неделя арбитража UzAW 2022
Организаторами UzAW 2022 являются: Министерство юстиции Республики Узбекистан, Торгово-промышленная палата Узбекистана и Ташкентский международный арбитражный центр (ТАЦ) при Торгово-промышленной палате Узбекистана, а также Ташкентский государственный юридический университет и Международный Вестминстерский университет в Ташкенте.
UzAW представляет собой серию мероприятий, объединяющих ведущих экспертов со всего мира, в том числе арбитров и представителей юридического, арбитражного и бизнес-сообщества, в частности международных компаний, таких как GST LLP, Foley Hoag LLP, Allen&Overy, Praelegal.
Целью UzAW 2022 является повышение осведомленности участников о последних тенденциях альтернативного разрешения споров, а также о планируемых и реализуемых реформах, направленных на улучшение бизнес-среды в Узбекистане и повышение инвестиционной привлекательности региона. Кроме того, UzAW стремится продвигать Узбекистан как благоприятную площадку для международного арбитража и служит отличной возможностью для общения всех заинтересованных сторон.
В мероприятиях в рамках UzAW ожидается участие более 200 представителей международных, государственных организаций и других крупных компаний. Международные организации, поддерживающие UzAW, включают: USAID, Офис Координатора ОБСЕ в Узбекистане, Программу развития торгового права (THRD) и Азиатский банк развития.