O‘zbekiston-Estoniya biznes forumi bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 28-mart kuni “Lotte City Hotel” mehmonxonasida O‘zbekiston-Estoniya biznes forumi bo‘lib o‘tdi. Tadbirda ikki mamlakat taʼlim, IT, logistika, ishlab chiqarish va distribyutorlik sohalari vakillari ishtirok etdi.
Estoniyaning O‘zbekistondagi Favqulodda va Muxtor Elchisi Tomas Tirs Estoniya ishbilarmon doiralari tomonidan ishlab chiqarish va xizmat ko‘rsatishning turli yo‘nalishlarida o‘zbekistonlik tadbirkorlar bilan hamkorlikka qiziqish ortib borayotganini taʼkidladi.
O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasi vakillari logistika va transport, ta’lim va AKT sohalarida ikki tomonlama hamkorlikni rivojlantirish bo‘yicha takliflarni bildirdi.
Biznes-forum yakunida O‘zbekiston va Estoniyaning yetakchi kompaniyalari o‘rtasida В2В formatidagi uchrashuvlar ham bo‘lib o‘tdi, unda ishtirokchilar qo‘shma korxonalar tashkil etish va o‘zaro manfaatli savdo shartnomalarini tuzish masalalarini mazmunli muhokama qildi.

Состоялся бизнес-форум Узбекистан-Эстония
28 марта этого года в гостинице “Lotte City Hotel” состоялся бизнес-форум Узбекистан-Эстония. В мероприятии приняли участие представители двух стран в таких сферах, как образование, IT, логистика, производство и дистрибуция.
Чрезвычайный и Полномочный посол Эстонской Республики в Узбекистане Томас Тирс отметил растущий интерес со стороны деловых кругов Эстонии к сотрудничеству с узбекскими партнёрами в различных направлениях производства и сферы услуг.
Представителями ТПП Узбекистана озвучены предложения развития двустороннего сотрудничества в сферах логистики и транспорта, образования и ИКТ.
В ходе бизнес-форума также прошли «В2В» встречи между ведущими компаниями Узбекистана и Эстонии, где участники смогли предметно обсудить вопросы создания совместных предприятий и заключения взаимовыгодных торговых соглашений.