Investitsion loyiha muhokamasiga bag‘ishlangan yig‘ilish bo‘lib o‘tdi
Oʻzbekiston Savdo-sanoat palatasida 5-aprel kuni “Qingdao Wanlin Kangyang Industry Group Co., Ltd” kompaniyasi delegatsiyasi bilan “Wanlin Group” oziq-ovqat va logistika sanoati uchun sanoat parkini yaratish loyihasi muhokama qilindi.
Uchrashuvda turli davlatlarga eksport qilinadigan ekishdan tortib tayyor mahsulotgacha boʻlgan toʻliq piyoz yetishtirish liniyasini tashkil etish imkoniyatlari muhokama qilindi.
Xitoy tomonining maʼlum qilishicha, ushbu loyihaga 5 yil ichida 100 million AQSH dollari miqdoridagi toʻgʻridan-toʻgʻri sarmoya kiritiladi.
Uchrashuv yakunida tomonlar Sirdaryo viloyatida pilot loyiha doirasida hamkorlikni yoʻlga qoʻyishga kelishib oldi.

Состоялась встреча по обсуждению инвестиционного проекта
5 апреля т.г. в Торгово-промышленной палате Узбекистана состоялась встреча с делегацией компании «Qingdao Wanlin Kangyang Industry Group Co., Ltd» по обсуждению проекта создания индустриального парка пищевой промышленности и логистики «Wanlin Group».
В ходе встречи стороны обсудили возможности налаживания полной линии по выращиванию лука, начиная от посева до готовой продукции, ориентированной на экспорт в различные страны мира.
По информации китайской стороны, в данный проект в течении 5 лет будут вложены прямые инвестиции в размере 100 млн. долл. США.
По итогам встречи, стороны договорились об установлении сотрудничества в рамках реализации пилотного проекта в Сырдарьинской области.