O‘zbekiston va Misr o‘rtasidagi hamkorlik istiqbollari muhokama qilindi
Joriy yilning 10 iyul kuni O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasi raisi o'rinbosari Jamshed O'roqov, Misr Tadbirkorlar uyushmasi direktori Muhammad Yusuf va Misr Arab Respublikasining O‘zbekistondagi Favqulodda va muxtor Elchisi Amira Fahmi o'rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda ikki mamlakat o'rtasidagi hamkorlik aloqalarini rivojlantirish masalalari muhokama qilindi, xususan, O‘zbekiston qishloq xo‘jaligi, tekstil va turizm sohalarida hamkorlikka tayyor ekanligi haqida ta'kidlandi.
Shuningdek, uchrashuv davomida O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasining faoliyati va vazifalari bilan tanishtirildi. Misr Tadbirkorlar uyushmasi direktori Muhammad Yusuf O‘zbekistondagi zargarlik sanoati sohasini rivojlantirish hamda tajriba almashish maqsadida o'zbekistonlik zargarlarini Misrga tashrifini tashkillashtirish taklifini bildirdi.
Uchrashuvda O‘zbekiston va Misr Arab Respublikasi o‘rtasidagi iqtisodiy aloqalarni mustahkamlash maqsadida biznes-forum o‘tkazish imkoniyatlari ham muhokama qilindi.

Обсуждены перспективы сотрудничества между Узбекистаном и Египтом
10 июля т.г. состоялась встреча  между заместителем председателя Торгово-промышленной палаты Узбекистана Джамшедом Ураковым, директором Ассоциации предпринимателей Египта Мухаммадом Юсуфом и Чрезвычайным и Полномочным Послом Арабской Республики Египет в Узбекистане Амирой Фахми.
В ходе встречи были обсуждены вопросы развития сотрудничества между двумя странами, в частности, было отмечено, что Узбекистан готов к сотрудничеству в сферах сельского хозяйства, текстиля и туризма.
Также в ходе встречи участники были ознакомлены с деятельностью и задачами Торгово-промышленной палаты Узбекистана. Директор Ассоциации предпринимателей Египта Мухаммад Юсуф предложил организовать визит узбекских ювелиров в Египет с целью развития ювелирной отрасли Узбекистана и обмена опытом.
На встрече также обсуждалась возможность проведения бизнес-форума в целях укрепления экономических отношений между Узбекистаном и Арабской Республикой Египет.